Mravenec

V jakém oboru/odvětví se považujete za znalé, abyste v tomto oboru/kategorii velmi dobře odpovídali na dotazy?

Nejlepší odpověď
led

Ťežko odpovedať odborne na otázky, kde otázky sú cielené pre konrétneho dopredu vybratého užívateľa. Hlavne v prípadoch, keď sa pýta a odpovedá ten istý viac násobný užívateľ.
Dosť som sa (smutno) pobavila na prípadoch absurdnolaickej odpovedi a skutočne odborná odpoveď ostala nehodnotená, prípadne aj záporne skritizovaná, alebo maximálne ju kladne hodnotil len jediný užívateľ.

Další odpovědi
annas

Když chcete poznat, kdo co umí, nebo si myslí, že umí, projděte si otázky a odpovědí podle kategorií a vytvořte si vlastní názor.

Uvědomte si,že většina uživatelů si myslí, že když rozumí a umí česky, že zná všechna pravidla, významy slov, byť postrádá souvislosti mezi zmiňovanýmil jevy, že tedy jejich hodnocení je správné.
U odborných dotazů nestačí jen znát, ale správně vědět. Nemyslím názory, ty se mohou lišit.

Jak napsal dr. Sobotka – jeho aforismy jsou určené pro ty, kdo myslí, že jim to myslí. Stejně jako proKdyž chcete poznat, kdo co umí, nebo si mysloí, že umí, projděte si otázky a odopovědí podle kategorií a vytvořte si vlastnoí názhor.l
Uvědomte si,že většina uživatelů si myslí, že když rozumí česky, že zná všechna pravidla a spojitosti , , že tedy jejich hodnocení odborných odpovědí je správné.
U odborných dotazů nestačí jen znát, ale správně vědět. Nemyslím názorfy, ty se mohou lišit.
Jak napsal dr. Sobotka – jeho aforismy jsou určené pro ty, kdo myslí, že jim to myslí či aforismy Když chcete poznat, kdo co umí, nebo si myslí, že umí, projděte si otázky a odpovědí podle kategorií a vytvořte si vlastní názor.l
Uvědomte si,že většina si myslí, že když umí česky, že zná všechna pravidla a spojitosti , , že tedy posuzovánío je správné.
U odborných dotazů nestačí jen znát, ale správně vědět. Nemyslím názory, ty se mohou lišit, jsou subjektivní.
Jak napsal dr. Sobotka – jeho aforismy jsou určené pro ty, kdo myslí, že jim to mysl či pro čtenáře s IQ vyšším než nízkým To občas platí i při hodnocení a pochopení odpovědí či otázek.
.
Proto spoléhejte jen sám na sebe. Uvědomte si, že výjimka nepotvrzuje pravidlo, ale jen pravidlo prověřuje. Důležitá je i slušnost.
To platí i při hodnocení odpovědí.

Nevyhýbejte se i otázkám v archivu, jsou u nich vyčerpávající odpovědi, pokud nejde o právo, školní dotazy, apod. protože došlo ke změně směrnic či vyhlášky.

Filip84

To o tom ani nějak není, spíš je to o soudnosti: vím – nevím, vím asi – vím, kde to najít, ověřit. Když si nejsem jistý, napíšu: nejsem si jistý, je to z orálního pramene etc. A když nevím, tak nepíšu, že nevím. 🙂

zjentek

Taková kategorie tady není 🤷‍♂️

Kazatel

Ve zpovědnici slyším věcí, že jsem odborník na vše, minimálně takový, že sem dokážu napsat víc, než jen zkopírovat moudra odjinud z netu.

cappuccino

Tak ja jsem se trochu zabyvala barvami a dovolim si rict, ze dokazu zenam poradit, jake barvy (i strihy) jim slusi a ktere by mely ze sveho satniku vyskrtnout.
Sama jsem casto oslovovana, ze mi to slusi, a pritom je to jenom vhodna kombinace barev k memu typu.

paul1

Já jsem takový – z každého rožku trošku. A na velmi dobré odpovědi tady asi není nikdo, aby věděl úplně všechno, to snad ví jen Bůh.

led

Filip84, vy tie vaše „odporne odborné latinskoidné“ výrazy musíte používať aj v bežnej reči? Myslíte, že čeština nepozná rovnocenné vyjadrenia, známe aj pre pospolitý ľud?
Ako tak sledujem, nezakrývate týmto svojim „odporne odborným“ vyjadrovaním niečo. Nehanbite sa, veď český jazyk ovládate za „1“.

cappuccino

Nekdy si myslim, ze Filip84 se nenachazi v CR. Jeho cestina je velmi neobvykla, casto archaicka a hlavne pouziva hodne nemeckych a latinskych vyrazu. Na ceskem webu je to trochu nezvykle!

Filip84

led: Já to řeším tak, že na dotazy multitrolla prostě neodpovídám. Tím je problém vyřešen. 🙂

Mravenec

Filip84: To zní pochopitelně. U Tebe ale asi každý bude souhlasit, že se jedná hlavně o právo a historii. 👍 A samozřejmě nejen to.

Filip84

Mravenec: No, jasně, obecně společenské vědy, zejména právo a filosofie, plus to, co mne živí, takže kupecké počty, plus obyčejný, kupecký, Handel: má dáti dal, vydělal, nevydělal, přístup k zákazníkům / hostům, etc. etc.

Stejně máš tak 98% dotazů, tedy pomineme-li ty, které nemají vůbec žádný sensus, na banální věci, jako „je voda mokrá?“, „smrdí hovno?“, „padají vlasy?“, „kolik je 1+3?“. Tady moc odbornost neuplatníš. 🙂

Drap

Kdyby se ti ještě podařilo psát česky a srozumitelně, tak by to ocenilo více lidí.

Mravenec

To je pravda. 😀 Je potřeba to tu brát trochu s rezervou. Ale občas ty banální dotazy umí pobavit, nebo nějakým způsobem uvolnit. 👍 Když to není sprostý, jako nedávno ten mistr s občanskoprávním sporem a postupem policie, kdy nám přikazoval jak smíme odpovědět a ať se nestaráme, tak je to ještě v pohodě. 😀

Filip84

Tak on měl velmi nízké sebevědomí, proto dopředu kopal kolem sebe, aby náhodou „nekopl“ někdo do něj.

Mravenec

Chudáci četníci, kteří to s ním museli řešit, byť jen verbálně… Hlavně že měl jasno, kde je chyba. Ten mi teda zadrnkal na nervy.

Filip84

Mně vůbec. Pokud by nás neposílal do prdele dopředu, tak bych se ho zeptal na podrobný skutkový popis, a pak bych mu napsal, že není subsumovatelný pod příslušnou dikci trestního ustanovení, a proč. A na ty jeho výplody, že by policajti měli … bych mu napsal, že jeho názor nikoho nezajímá, že orgány činné v trestním řízení se řídí zásadou enumerativnosti veřejnoprávních pretensí, a to, jestli s tím souhlasí, nebo nesouhlasí, jestli se mu to líbí, nebo nelíbí, je jeho věc, nikoli jejich, nebo naše starost. A tím Schluß.

To je jak ten tydýt dneska, s tím bytem. Je mi naprosto jasné, že jemu právní rada moc nepomůže, protože je tak blbý / naivní / neumí říkat „Ne!“, nebo něco podobného, že dokud si tohle v sobě nevyřeší, ani bůh si nebude vědět rady, co s ním.

Mravenec

Nezbývá než souhlasit. 👍

Filip84

Tady, krom trolla, je docela hodně pacientů s hlavou, ať už jsou diagnostikování, a léčí se, nebo by se léčit měli a neléčí, nebo diagnostikováni nejsou, ale být by měli. To si nemůžeš brát osobně, to by Tě tady potom netěšilo.

Mravenec

Na hlavouny jsem zvyklý, to už je klasika. 🙂

Filip84

Jo, a ještě jsou tu absolutně irracionální lidé, to jest, lidé, kteří budou tvrdit, že nosit oblečení ze second handu je nebezpečné, anžto v něm může být „bubák“ po bývalém nositeli, nebo věří podobným koninám, jako, že když nalejí do truhlíku na balkónu Essig, že tím rozpustí mrak (chemtrails / contrails). No a, samozřejmě, lidé s vymytým mozkem, svědkové jehovovi, katholíci stylu „Milujte se!“ (to je takový časopis, který silně připomíná, stylem i obsahem, jehovistické „Probuďte se!“), no a tak vůbec.

Jediné, co se s nimi dá, je vymezit si vzájemně definici pojmu „pravda“, protože oni „jsou pravdě“, hovoří o „pravdě“, ale definici pojmů „pravda“ neznají. Většinou to, že existenci např. boží pravdy neakceptuji, pochopí. Sice se jim to nelíbí, ale pochopí to. Pak, samozřejmě, ale nepochopí, že je-li boží pravda v rozporu s objektivní materiální pravdou, tak boží pravda je nepravda. Ale tím se nemá nějak cenu moc zdržovat, či trápit. 🙂

Mravenec

Přesně tak, pokud se mi nějaký dotaz nezamlouvá a nechci se pouštět do rozprav, ignoruji ho úplně. 👍

zjentek

Mravenec nebuď drzý a odpovídej řádně a na všechno. Jako anarchii na tyto stránky laskavě netahej! 🤷‍♂️

Mravenec

😂😂😂😂

Filip84

Jasně, ale když bys takového člověka potkal osobně, no tak on si to, co tady, po rouškou anonymity, nedovolí. Tady je to o tom, že on je skrytý za nějakým nickem, klidně se může vydávat za osobu opačného pohlaví atp., a navíc, tady to (prakticky) nikdo nemoderuje, takže si může dovolit prakticky cokoli.