Lgee

V jakém/kterém měsíci je nutné začít topit aby nebyla v bytě plíseň?

Pokud je člověk zvyklí na zimu a pocitově mu nevadí?

Odpovědi
Dochy

Nelze říci.

  1. počasí se mění a klidně se mlže stát, že jeden rok je v až v prosinci stejná zima jako byla loni v říjnu.
  2. záleží na konkrétní bytu a jeho používání. nejde jen o to jaká je teplota v bytě, ale i o to jaká je v něm vlhkost a jaké je řešení bytu (větrání a tepelná izolace zdí). Zejména kouty mohou vymrznout (chlad z venčí jde hned z několika směrů do místa které se zevnitř blbě větrá. V důsledku můžeš mit v bytě třeba 30°C a 50%RH, ale v koutě 17°C a rosu na zdi.

agentpv

moje stará je schopna zatopit aji v srpnu – prej aby malé nebyla zima…
Záleží to hlavně na teplotě a vlhkosti v bytě = větrat a nemít tam teplotu po 19°C, aspoň to tak máme u nás.

elkon

To nezáleží na měsíci, ale na vlhkosti vzduchu a větrání. Kde se pak aspoň trochu nepřitopí, je syrový vzduch a plíseň může vzniknout.