1popelka1

V jakém jazyce je slovo vyslovující se piri?

Nevím, jak se slovo píše, ale vyslovuje se [piri]. A v překladu by mělo znamenat ruka/ruce.
Nevíte někdo o jaký jazyk se jedná? Online překladače mi zatím nic nenašly, možná jde o arabštinu.
Děkuji
Doplňuji:
Annas na váš zdroj jsem taky při hledání narazila, ale moc se mi to nezdá, není tam překlad…
Každopádně, arabsky-jak jsem se domnívala-to není (arabsky ruce-ídén). Piri je svahilsky zmije, indonésky přiblížit se, latinsky hrušeň, turecky-mistr. Zdroj:Orbion.
No musím hledat dál, mám ještě další slovíčka – taky podle výslovnosti [pikjo],[pakjo] a v překladu jde o „nahoru“ a „dolů“.
Neznáte?

Nejlepší odpověď
annas

Popelko, něco jsem našla. Nevím, zda je to ono. Je uvedena i zvuková nahrávka výslovnosti.

Zdroj: http://cs.for­vo.com/search/pi­ri/all/

Další odpovědi
anonym

Tak tedy – měl by to být korejský hud. nástroj
z rákosu.

Doplňuji:
Nebo z bambusu.Proběhl strojový,autom. překlad,
někdy se v tom vyzná jen prase.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Pi­ri

1popelka1

Bubco, [piri] mají být ruce, [pikjo] nahoru, [pakjo] dolů.
S nástroji to nemá nic společného.
Bohužel nevím, jak se to píše, kamarádka to má jen odposlouchané a zajímalo by ji, v jakém je to jazyce…
Ale děkuji za snahu 🙂