manykerka

V jakém americkém státě je liliovník tulipánokvětý národní rostlinou?

Nejlepší odpověď
annas

Tulipánovník (Liriodendron tulipifera) – – známý jako tulip strom, americký strom tulipánu, tuliptree, tulipán topol, smrkový podfuk-strom a žlutý topol je státním strom z Indiany., Kentucky a Tennessee .

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Lirioden­dron_tulipife­ra&prev=/sear­ch%3Fq%3DLiri­odendron%2Btu­lipifera%2Ban­d%2Bthe%2Bnati­onal%2Btree%26hl%3Dcs%­26client%3Dfi­refox-a%26hs%3Djga%­26tbo%3Dd%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs&sa=X&e­i=-bPpUPGrC4fe4QSMo­oCIBw&ved=0CDYQ7­gEwAA

Nazývá se také „stromem svobody“, protože byl v době války za nezávislost symbolem úsilí o získání nezávislosti.

http://www.fotoart-seifert.cz/Stro­my/KALICH.html

anonym

Já mám liliovník tulipánovitý spojený s jedním mým oblíbeným umělcem a to je FriedrichStowasser, známý pod jménem Friedensreich Hundertwasser. Kromě toho, že byl velkým architektem a výtvarníkem, velmi mu záleželo i v jeho dílech na souznění s přírodou a právě liliovník byl jeho oblíbený strom. Žil střídavě v Rakousku a po Evropě a na Novém Zélandu. Zemřel 19.2.2000 na lodi plující na Nový Zéland a nechal se tam pochovat nahý, bez rakve a právě pod liliovník. Prý proto, že tento strom kvete poprvé až za 25–30let, strom je to velmi dlouhověký (několik století) a je symbolem svobody. Podrobnosti o tomto chlapíkovi, jeho díle i smrti a poznámku o liliovníku, najdeš na Wiki.