autacek

V jaké situaci se použije § 94 trestního zákoníku?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ve zcela výjimečné. Soudy a další orgány se postarají, aby podmínky promlčení nebyly naplněny.

Další odpovědi
Bobek 2

Vždyť je to v tom paragrafu podrobně a polopatě popsané. To to sem máme celé kopírovat? A jak je vidět z odpovědi, Edison si to ani neumí přečíst, natož pochopit.

Edison

Před rozhodnutím soudu. To musí přijít do stanovené lhůty od spáchání činu.

Teď si ale nejsem jist, jestli nejde o lhůtu do zahájení úkonů v trestním řízení.

Edison

V trestním řízení je několik zlomových bodů: 1. Policie se o tr. č. doví a zahájí šetření. V případě, že sezná, že k události došlo, zahájí úkony v tr. žízení. Tzn., že to dostane vyšetřovatel a dozorující státní zástupce. 2. Vyšetřováním policie dospěje k závěru, že došlo ke spáchání tr. č. a má k tomu již dostatek důkazů a vyšetřovatel podá obvinění státnímu zástupci. 3. Státní zástupce vyhodnotí a obžaluje obviněné. 4. Dochází k soudu, pak k rozsudku. Tím je trestní řízení ukončeno. 5. Výkon trestu. Zde se již nepostupuje podle trestního zákoník, ale podle trestního řádu.

Trestní zákoník říká, „kolik za co“, trestní řád popisuje „jak“.

autacek

Děkuji za vysvětlení, ale nepředpokládám, že bys na své úvahy měl nějakou školu.

Bobek 2

Tady nejde ani tak o školy, jako o schopnost chápat jednoduchý text. Pokud promlčecí doba počíná právní mocí rozsudku, tak pochopitelně před vydáním rozsudku nemůže běžet. A pokud se promlčení týká uloženého trestu, tak se nemůže týkat trestu, který ještě uložen nebyl.