JájsemRaibek

V jaké poloze usínáte a je to zdravé, či ne? Jakou správnou polohu zaujmout při spaní?

Je správné ležet na zádech, nebo na břiše? Nebo na levém, či pravém boku?
Jakou polohu zaujímáte při spaní a proč? Je to zdravé, nebo není?

Nejlepší odpověď
anonym

Na zádech s rukama vedle sebe nebo na sobě

Usnu pouze na zádech s rukama vedlě těla a slyšel jsem, že prý přitom vypadám jako mrtvola. Mám také zdravotní matraci a zdravotní polštář a na spaní mám možnost mít absolutní zatemnění v pokoji a nosím na noc špunty do uší, takže mám pohodové spaní bez kompromisů.

Další odpovědi
Kepler

Jiná poloha (v sedě, na hlavě, ve stoje a pod.)

Prý na břiše to není zdravé, jinak je to jedno. Já usínám na boku s jednou nohou nataženou, druhou pokrčenou. Jedno na kterém boku, během noci polohy stejně střídám.

dudu

Na levém boku

Rokio

Jiná poloha (v sedě, na hlavě, ve stoje a pod.)

Spím téměř vždy na boku jako většina lidí. Někdy spím na levém a jindy na pravém boku. Nikdy jsem však nespal na břiše.

dubraro

Na levém boku

Na levém boku usínám a pak se vrtím.

led

Jiná poloha (v sedě, na hlavě, ve stoje a pod.)

Najlepšia poloha na uvoľnenie je poloha embria. môžte ležať na boku, najlepšie na pravom, aby ste netlačili na srdce (ktoré má svoju väčšiu časť vľavo (u prevažnej väčšiny ľudí))
Pri spaní na bruchu okrem veľkosti brucha prekáža zdravá večera.
Pri ležaní s rukami pod hlavou, váha hlavy bráni dobrému prekrveniu rúk
Pri ležaní na chrbte s hlavou v rovine väčšina spáčov vydáva podivné zvuky z úst (jemne povedané, chrápe, až sa hory otriasajú a domy váľajú)
Spanie po sediačky, alebo postojačky sa používa pri cestovaní v hromadných prostriedkoch, alebo v práci
Spať na hlave som neskúšala, nemôžem zhodnotiť.

marci1

Na pravém boku

Spíše na pravém boku. Odborníci doporučuji spát buď na boku, nebo na zádech. 🙂

da ny

Jiná poloha (v sedě, na hlavě, ve stoje a pod.)

Spím 6 let v polosedu, na zádech a bocích, skvěle, jako dudek nebo mimino 😁

Mirek Vrbka

Na levém boku

pilotka

Na levém boku

tobby

Na levém boku

ina

Na levém boku

anonym

Na zádech je to nejzdravější pro organismus i nejšetrnější. Pak na levém boku z hlediska trávícího systému, ale to mi trpí krční páteř a čelistní kloub. Jako díte jsem však v pohodě spal na břiše. Poloha na břiše mi pomáha dočasně při bolestech břicha díky tlumení spasmů přes tlak na břicho.

Kepler

Led: ta poloha embrya už pro dospělce není moc vhodná, páteř je v nepřirozeném ohybu. Hrudní koš chrání srdce dostatečně, než aby jej cokoliv utlačovalo při jakékoliv poloze, jinak by to bylo zlé. Spaní hlavou dolů je to nejlepší, co by tě mohlo potkat. Nemám na mysli netopýry, ale posádky ISS. 🙂

led

Pre posádky ISS nie je problém spať hlavou dole, ale skúste sa pozrieť, pán kolega, aspoň na tých spachtošov vo filmoch, ak nemáte možnosť vidieť inak. Mnoho ľudí spí ráve v skrčenej prehnutej polohe so zmuchlaným paplonom, alebo inou prikrývkou