Kepler

V jaké formě se dodávají audioknihy?

CD nechci. Hodlám je poslouchat přes mp3 přehrávač. Je možné do nich připojit flešku? Lze audioknihy kopírovat?

Nejlepší odpověď
Dochy

Audiokniha je „obsah“, nikoli zařízení. Pak dotaz „Je možné do nich připojit flešku?“ nedává smysl.

Často dostupné na CD, ale nyní i v běžných audio formátech (mp3, flac,…)

Další odpovědi
annas

Audioknihy se dodávají jako CD, ty jsem si koupila.

Nebo ve formě mp3 . Můžete si je stsáhnout po zaplacení.

https://www.au­diolibrix.com/cs/Au­dioknihy

Audioknihy zdarma ke stažení
https://www.ci­tarny.cz/index­.php/nejctenej­si-knihy-citarny?id=1987
https://www.ra­dirna.cz/knihy/au­dioknihy-ke-stazeni-zdarma.html

http://zvukovek­nihy.cz/

Zde něco ke stahování.

http://www.in­flow.cz/audiok­nihy-jako-nove-medium

„že stažené soubory si můžete nahrát kamkoli, nejsou chráněny proti kopírování, ovšem nesou zakódovanou informaci o majiteli, respektive transakci. V případě nelegálního šíření tak lze dopátrat původce sdílení“

aliendrone

Obvykle MP3 s variabilním bitratem, popřípadě možnost výběru audioformátu.
Jak již psali ostatní – můžeš to i sosnout bez fyzického nosiče (cena je obvykle ale STEJNÁ).

Nejdřív si ale vyzkoušej nějaké ZDARMA (třeba sosni z uloz.to), abys zjistil, jestli ti to vůbec bude vyhovovat. Důvod? Audiokniha je často DRAŽŠÍ, než tištěná (pokud má mít nějakou úrověň, je třeba ji namluvit kolektivem pod vedením režiséra atd. – prostě náklady nejsou zanedbatelné a při schopnostech dnešních „umělců“ chrlených různými AMU jak na běžícím páse můžeš jako já zjistit, že je to něco OTŘESNÉHO, co se nedá ani zadarmo)! A ještě MOC rád vysolíš mergle za opravdovou knihu!

Jinak ohledně přístrojů- např.: https://www.dam­po.cz/Mini-reproduktor-prehravac-mp3-usb-radio-td-v26-d189.htm podporuje USB flashky (obykle ovšem malé kapacity, tak cca do 8–16GB, což v případě MP3 ale stačí.)

Takové věci koupíš snadno u čongů, často i lepší. Pochop, když to koupíš u nich, tak kvalita přístroje stejná a za ušetřené poštovné si můžeš koupit lepší přístroj – např. s Bluetooth! (spáruješ to třeba s telefonem a pouštíš si rovnou skladby z něj, v porovnání s naprostou většinou telefonů má tohle má mnohem lepší zvuk, jestli nechceš užít suchátka) A u těhle kousků je poštovné často skoro stejně drahé, jako samotné zboží, záleží na firmě/službě.Tak asi tak. :)

Anikitos

Myslím, že na některých stránkách jim stačí poslat peníze na BÚ, a pak už si to stačí stáhnou do PC (některé knihy jsou k dispozici i zdarma, ulozto aj.).

nyjono

Co vím, tak někde se dají stáhnout zdarma, někde po zaplacení dostaneš odkaz, kde si ho stáhneš.
Co mám MP3 přehrávač já, tak k němu flash nepřipojím, zasunu do PC a vložím žádané jako do flash.

marci1

Audiokniha může být uložena na nejrůznějších typů zvukových nosičů. Od těch nejjednodušších, které byly využívané již na začátku vzniku audioknih, až po dnešní moderní stahování audionahrávek z internetových serverů.[5]

  • audiokazeta (magnetofonový pásek) – jeden z prvních nosičů ve světě[5],

    nejpočetnější audiální nosič ve fondech knihoven[3]

  • audio CD – jedno z nejrozšířenějších médií na uchování zvukového záznamu

    včetně audioknih[5]

  • formát MP3 – jde o kompromis mezi kvalitou a délkou nahrávky, čili maximální

    velikostí souboru[5]

  • internetové servery – stažení nahrávky ze serverů, nejčastěji ve formátech MP3

    a WAV[5]

  • minidisk (MD) – druh média nejvíce rozšířen v Japonsku[5]
  • playaway – spojení přenosného přehrávače a digitálního média[5][3]

https://wikiso­fia.cz/wiki/Au­dioknihy

Trendem je samozřejmě přesun prodeje do online prostředí, kde je možné jednotlivé tituly jednoduše stáhnout a uložit si je ve vlastním PC či osobních přenosných přehrávačích. 🙂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Audiokniha

ivzez

Já moc audioknih nemám, ale všechny, které mám, jsou ve formátu
mp3, který lze kopírovat kamkoliv (doufám, že kamkoliv).

Brblal

Dost jich lze stáhnout z „audioteka.cz“, lze si poslechnout i ukázky.

Dále odvysílané pořady z Českého Rozhlasu (CRo) lze stáhnout v mp3 z jejich stránky zcela zdarma, mají tam audioarchiv odvysílaných pořadů…(bez hudby, jen mluvené slovo), podivejte se na: radioteka.cz

Zdroj: audioteka.cz

led

Najčastejšie v mp3

Jiří Bohumil

Můžeš je stahovat free třeba na přiloženém odkaze – uložto.cz. Ale pouze v .rar do počítače a rozbalíš do .mp3. Stahovat „rychle“ je možné pouze za poplatek a asi i registraci. Ale já stahuji „pomalu“, většinou před půlnocí a průměrná doba stahování se pohybuje, podle obsahu dat a rychlosti netu (u mne) tak kolem 1 hodiny +/-. Někdy to pustím a jdu spát. A ráno je (pokud se něco nepo.), staženo.
Stahovat přímo v .mp3 nejde, jsou tam pouze ukázky.
Otázka je, zda Ti nabídka bude vyhovovat. Ale já si i docela vybral. Detektivky, romány a pod.
Zatím jsem si jich takto stáhl asi 30.
A zkopíruju si je na mikro SD kartu, vložím do smarphonu, nebo tabletu a poslouchám buďto z repráku (doma), nebo přes „mini“ bluetooth sluchátko (do ucha). To jsem si koupil na Geek-u za 50,– Kč. To využívám třeba při čekání u doktora a pod, kdy poslouchám z mobilu a sluchátko si dám do ucha a ostatní si myslí, že jsem asi nedoslýchavej a při mým věku jim to ani není divný. A nevypadám jako puberťák, pokud bych měl klasická sluchátka na uších.:-)))
A mám starší smartpon, který si beru i třeba na „magnety“ na rehabilitaci, abych se tam 20 minut nenudil a můj běžný aby neutrpěl újmu od magnetů.:-)
Vzhledem k tomu, že jsou audioknihy v .mp3, jdou běžně kopírovat.
Jestli jde do přehrávače vložit fleška nevím, ale do většiny novějších jde určitě mikro SD karta.
A je univerzálnější, protože jde využít i ve výše jmenovaných zařízeních. Pokud nemáš na PC slot na SD kartu, koupíš pouze za cca 50–100,– Kč čtečku SD karet do USB a kopíruješ z PC přes USB.
A pokud vezmeš mikro SD 32 Gb (cena cca 250–300,– Kč), tak jich na ni nahraješ poměrně hodně. Jejich obsah se průměrně pohybuje od 400 Mb-1Gb.
Podle mne mají audioknihy pouze jednu nevýhodu. Když poslouchám večer v posteli, tak většinou usnu a pak nevím kde jsem poslouchání skončil a pak musím hledat podle paměti.:-((( Ale to je na mobilu i tabletu poměrně jednoduché, přepínáním po kapitolách, případně pak posouváním „na lince“, s vizuelní kontrolou. Což ale zřejmě na přehrávači jde trochu hůř.
Odkaz:
https://ulozto­.cz/hledej?q=Jef­fery+Deaver+-+Sb%C4%9Bratel+kos­t%C3%AD+mluve­ne+slovo%2C+au­diokniha.rar&re­lated=1

Michálek1245

Dneska už to běžně dostaneš ve formátu mp3 a dělej si s tím co chceš. Takhle to dělají aspoň na https://progres­guru.cz/ , kde prodávají audioknihy o seberozvoji. Na druhou stranu je ale nesmíš (nebo bys neměl) různě kopírovat a dále šířit. Myslím, že to funguje tak, že tím nelegálně rozšiřuješ licenci. Ale tam nejsou úplně kovaný, protože to sám nedělám, tak mě to moc nezajímá. 😉

Kepler

anikintos: dík, to je pro mně cenná informace. Běžně ulozto.cz využívám, ale nenapadlo mě, že tam jsou ke stažení zdarma i audioknihy. Přoč bych platil za AK 300,–, že?

Anikitos

Přesně. Ale i tak je většina těch -lepších-(známějších) audioknih hůř dostupná, takže je pak nutné si je stejně koupit. :(

Na těch kupovaných CD je nejhorší, že obsah nejde zkopírovat – stejně jako u většiny kupovaných filmů. Nebo možná jde, ale je to nějak složitější to kopírování. Já to třeba neumím.
A tak, kdyby si to člověk chtěl přemístit do mobilu nebona flashku, tak má smůlu.

Kepler

Dochy: nejedná se mi o formát, ale o nosič. Zda se dá připojit fleška jsem se dotazoval v souvislosti s mp3 přehrávači. Nahlédl jsem se na ně a uvádějí sloty pro paměťové karty, všechny jsem neprohlížel, přehrávačů jsou mraky. Prodejci neuvádějí, na jakém nosiči jsou audioknihy uloženy. Nebo jsou zasílány jen v elektronické podobě, které si můžu stáhnout?

Dochy

Buď fyzické CD, nebo prosté stažení po internetu. Nevím o žádné, jiném běžném nosiči…

ivzez

Ano, audioknihy jsou často jen ve formátu,
který si po zaplacení můžete stáhnout.
Některé (někde) jsou k mání i bez zaplacení.