Avatar uživatele
Matiselis

Jaké jsou možnosti opravy, když nefunguje jedno sluchátko?

Dobrý den,
dnes jsem jako obvykle měl mobil v kapse a k němu připojená sluchátka. Náhle jsem udělal nějaký drobný pohyb a přestalo fungovat jedno sluchátko. Zjistil jsem, že když zatlačím nebo ohnu určité místo u konektoru (viz foto), tak to rozbité sluchátko začne hrát. Jaké jsou možnosti opravy? Co jsem hledal, bylo by potřeba zakoupit nový konektor a připájet ho… Což se mi zdá s mou manuální zručností nereálné. A protože od sluchátek už nemám účtenku, asi je jediná možnost koupit nové, že?
Děkuji za odpověď

Zajímavá 0 před 718 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Je to přesně tak, jak píšeš, jedině připájet nový konektor. Stojí sice několik korun a práce je to easy, tedy pokud umíš pájet. NEBO nějaký tvůj kámoš/známý. Celá oprava je jen několik minut práce. Pokud neumíš, tak se domníváš správně, že to nejspíš dopadne blbě.

Navíc je třeba vzít v potaz, že pokud nemáš prodejnu součástek někde po ruce a musel sis konektor nechat poslat, tak cena dopravy, popřípadě přirážka za platbu dobírkou) se do výsledku také promítne. To jsi hned na 100Kč mininmálně + čekání, než to dorazí. Navíc počítej s tím, že používaná sluchátka se mohou klidně hned po opravě podělat na jiném místě…

Nákup nových sluchátek se jeví jako vhodnější varianta. Elkon má pravdu, dnes je to jen spotřebák.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Sluchátka k mobilu jsou spotřební zboží. Vůbec bych to neřešil, zahodil a koupil jiné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zdenek l

Vedou ke konektoru dva tenké vodiče.
Jeden z nich bude někde přerušen častým ohýbáním.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Matiselis

Nešla mi vložit fotka, prosím podívejte se sem: https://ibb.co/yf­tPgBc
Děkuji.

Nový příspěvek