Matiselis

Jaké jsou možnosti opravy, když nefunguje jedno sluchátko?

Dobrý den,
dnes jsem jako obvykle měl mobil v kapse a k němu připojená sluchátka. Náhle jsem udělal nějaký drobný pohyb a přestalo fungovat jedno sluchátko. Zjistil jsem, že když zatlačím nebo ohnu určité místo u konektoru (viz foto), tak to rozbité sluchátko začne hrát. Jaké jsou možnosti opravy? Co jsem hledal, bylo by potřeba zakoupit nový konektor a připájet ho… Což se mi zdá s mou manuální zručností nereálné. A protože od sluchátek už nemám účtenku, asi je jediná možnost koupit nové, že?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
aliendrone

Je to přesně tak, jak píšeš, jedině připájet nový konektor. Stojí sice několik korun a práce je to easy, tedy pokud umíš pájet. NEBO nějaký tvůj kámoš/známý. Celá oprava je jen několik minut práce. Pokud neumíš, tak se domníváš správně, že to nejspíš dopadne blbě.

Navíc je třeba vzít v potaz, že pokud nemáš prodejnu součástek někde po ruce a musel sis konektor nechat poslat, tak cena dopravy, popřípadě přirážka za platbu dobírkou) se do výsledku také promítne. To jsi hned na 100Kč mininmálně + čekání, než to dorazí. Navíc počítej s tím, že používaná sluchátka se mohou klidně hned po opravě podělat na jiném místě…

Nákup nových sluchátek se jeví jako vhodnější varianta. Elkon má pravdu, dnes je to jen spotřebák.

Další odpovědi
elkon

Sluchátka k mobilu jsou spotřební zboží. Vůbec bych to neřešil, zahodil a koupil jiné.

zdenek l

Vedou ke konektoru dva tenké vodiče.
Jeden z nich bude někde přerušen častým ohýbáním.

Matiselis

Nešla mi vložit fotka, prosím podívejte se sem: https://ibb.co/yf­tPgBc
Děkuji.