MK44

V čem spočívají přednosti islámu?

V čem spočívají pravdy, přednosti a výhody islámu, jeho zdrojů, věrouky a praxe, před křesťanstvím a naopak.

Doplňuji:
Díky za dosavadní reakce a uvítám další. A nemusejí být ve stylu, jak píše Banán88 „jinak me toho takhle na rychlo moc nenapada ;)“. Klíďo-píďo nad hlubší analýzou chvilku zapřemýšlejte.

A ještě omluva – za slovy „a naopak“ na konci věty v rozvedení otázky má být otazník.

Nejlepší odpověď
arygnoc

islámu (ako náboženstvu) právo šaría zabezpečuje absolútnu poslušnosť náboženským prestaviteľom, musia sa mu podriadiť i politici.

podobne, ako v kresťanstve 700 rokov nazad (tam bola na mieste šaríe inkvizícia).

;-Q

Další odpovědi
dalid

Vidim, ze je to tu plne odbornikov na Islam. Sam o tom neviem vela, ale ako vyhodu vidim rovnost vsetkych veriacich, nemaju ziadnu cirkevnu hierarchiu (biskup, papez,…), vsetci su si rovni. Dalsiou vecou je pristup k hriechu, dokonca aj k prvotnemu hriechu Adama a Evy. Clovek hresi vtedy, ked vedome porusuje pravidla so zlym umyslom. Preto je napriklad aj Ramadan dobrovolny a ak si clovek pred bohom obhaji svoje dovody preco ho nedodrzal nieje to hriech.
Rovnako ako u kazdej inej viery nieje problem vo viere samotnej ale v jej intrerpretacii ludmi, preto treba rozlisovat vieru a cirkev.

Banán88

vyhoda islamu je v tom, ze nevidime jejich osklive zeny (bohuzel ani ty krasne), dalsi vyhodou je, ze nam islamista ktery nas prepadne neukradne veprovy rizek i kdyby mel hlad a ten rizek bude to jedine co zrovna u sebe mame, a uz vubec ne cd se soundtrackem z filmu hrisny tanec ci pomada atp. Obrizku na muzi udelaji zcela zdarma (nemusi se absolutne nic doplacet a nepotrebujete ani potvrzeni od lekare) a pravdepodobne jim vdecime za polevku zvanou Kulajda (tu mam fakt rad) .. jinak me toho takhle na rychlo moc nenapada ;)

marci1

Pro mě, jako příslušnici slabého pohlaví, zřejmě v ničem. Ani z hlediska náboženství, ani z hlediska společenského. Žena je až na posledním místě. Jelikož se jedná o „tvrdý“ patriarchát, nejdříve muž, potom děti a až na konec žena. ☹
Ve 4. súře Koránu s názvem „Ženy“ se uvádí :
„Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.“ (4:34).“
🙂

zjentek

většina zásadních a později tragických rozhodnutí je učiněna pod vlivem. Vlivem cizorodých látek v organismu. Nejčastěji tedy ethanolu. To islámu nehrozí ..celkem jasný, nebo né?

ptáč

Narozdíl od ostatních zemí, kde neznají ideologii islámu, v islámských zemích se za posledních 1OO let narodilo víc lidí, než za celou historii lidské civilizace. A to díky usmrcování a tím zrychlené produkce. Podle obrázku se řízená selekce ještě může urychlit, záleží na dodávkách zbraní http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/f/f3/Kaa­ba_mirror_edit_jj­.jpg

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Is­l%C3%A1m

MK44

zjentek: " … celkem jasný, nebo né?" → No moc ne. Cizorodé látky(?), ethanol(?), islámu nehrozí? Jako že je islám střízlivý (Mají v předpisech abstinenci.) nebo narážka na „náboženství – opium lidstva“?

Pepa25

Ať se snažím sebevíc, tak nerozumím otázce …Jaké přednosti? Pro koho? Z pohledu člověka, který si „volí“ náboženství? Ze společenského hlediska?

MK44

No, z Vašeho hlediska. V čem se s jedním z těch náboženství ztotožňujete a s druhým nikoli? Popřípadě, v čem jsou stejná? Co v jejich učení považujete za správné a co nikoli? Který zdroj jejich nauky považujete za věrohodnější a proč? Atd. A chcete-li – jestliže si jedno z nich chcete dobrovolně(!) zvolit, tak proč? Co Vaši volbu nejvíce ovlivní? Atd.