Filip84

V čem spatřujete největší přínos placatého přístroje ve vašem životě?

Otázka, jak již z jejího položení asi vyplývá samo o sobě, směřuje na ty, kteří placatý přístroj mají a je nedílnou součástí jejich života, tj. nosí ho, když ne neustále, tak alespoň po většinu času všude s sebou. Není určena pro ty, kteří, obdobně jako já, vidí v placatém přístroji spíše neužitečný Hebel, zkrátka se jim jeví, že jeho užívání přináší více nevýhod, nebo starostí, než výhod.

Co se rozumí placatým přístrojem: jestli je to smartphone, nebo tablet, je dokonale nepodstatné. Z povahy věci to musí být něco, co máte pořád u sebe, takže tablet (pokud to není „něco mezi“, tzv. tabletofon) bude k tomu účelu užit opravdu výjimečně. Placatý přístroj je, přirozeně, iNáboženství, dá se říci, že iPhone je asi kvintesencí toho, co lidé na placatých přístrojích milují, a toho, co já na nich bytostně nesnáším. Potom prakticky jakýkoli telefon, smartphone nebo malý tablet, slouží-li k tomu účelu, který se ovládá téměř výhradně skrze dotykový display, a to displayi založeném na kapacitní technologii (prstem), no a, co jsem alespoň tak odpozoroval, slouží to lidem primárně k psaní různých postů a zpráv na různé sociální a komunikační sítě (fuckbook, instagram, whatsapp VKontakte, Telegram, a víc asi ani neznám), focení sebefotografií s různě našpuleným Gesichtem, focení všeho možného a nemožného, plus čumění do videí na Youtube, TikToku? Něčem takovém.

To je tak jako, co vidím kolem sebe, což ale neznamená, že to tak má každý. Benefit placatého přístroje je třeba v procházení webu, laptop to není, ale oproti telefonu (pokud vůbec ten přístup na internet má, a pokud má vůbec použitelný webový prohlížeč), je to určitě mnohem, mnohem pohodlnější. Sledování videí, to je asi bez debat, na telefonu se na video sice podívat, nouzově, pokud ho tedy utáhne processor, podívat dá, ale na čumění do filmů to není.

Ale tím mne výčet positiv připadá ukončen. Na focení stačí i relativně základní telefon, pokud má autofocus, a na psaní jakýchkoli zpráv je hardwarová klávesnice praktičtější, ideálně QWERTY/QWERTZ, přirozeně, ale i na alfanumerické klávesnici se píše lépe, než na sebesofistiko­vanější klávesnici softwarové. Ta může být rychlejší, akorát bude rychlejší, a použitelnější, pouze za ideálních podmínek, holýma rukama, ne v dešti, ve sněhové vánici, a rozhodně ne např. za chůze.

Tak: v čem je, pro vás, jeho hlavní výhoda, největší přínos?

Nejlepší odpověď
iceT

Hlada vyjmenoval to, co by mě nenapadlo.
Pro mě je to x v jednom- kniha, budík, hodiny, foťák, rádio, mp3/mp4, přehrávač filmů, v případě messengeru hovory zdarma.

Další odpovědi
Hlada

Mě tedy placatý přístroj skutečně slouží, přestože nepoužívám žádné sociální sítě, nepíšu SMS, nefotím a nepoužívám ho k prohlížení webu.. Kromě telefonování považuju za užitečné bankovní operace, nákupní samoobslužné aplikace, zjištění ceny PHM, jízdní řády, nákup jízdenek, odbavování, změnu rezervací, Zásilkovnu, objednání návštěvy pošty, počasí s radarem, mapu s navigací, aplikaci pro geocaching, rádio FM, CZ Rádio, iVysílání a v neposlední řadě i zápisník, kalkulačku, čas.

paul1

Z placatých přístrojů používám nejvíc TV, potom PC a až potom mobil. A to jen povětšině přičiněním mých, nebo našich známých, kteří rádi chodí na Whatsapp.

led

V reklame na tieto prístroje a následný zisk zúčastnených na ich predaji.

zjentek

Že je MOBILNÍ? 🤷‍♂️

Celý „office“ máš přitom častokrát „přímo v kapse“!

Nokia (ještě před smartphony) dělila své cellphony na kat. N a E, přičemž N (entertainment) byly více zaměřwené na to o čem píšeš v popisu, zatímco E (enterprises) byly zaměřeny více na obchod>>>http:­//www.differen­cebetween.net/ob­ject/differen­ce-between-nokia-n-series-and-e-series/

Dnešní smartphony rozdíl potřely 🤷‍♂️, jsou často chytřejší než Apollo co PRÝ doletělo na Měsíc a využiješ je, k čemu jen potřebuješ 🤷‍♂️

V ruce máme chytrý placatý přístroj, jde jen o to, jak chytrý jsou jeho držitelé.

elkon

Okamžitá možnost komunikace.

Pepa25

Vydím, že jste nepochopil, že 1) smarthone nerovná se iPhone a 2) hlavní výhoda smarthonu proti normálního telefonu je v existenci aplikací, tedy užitečných programů typu mapy, jízdní řády atd.

Filip84

iceT: Hlada vypsal své subjektivní důvody, Ty své. Přesně na to otázka směřuje, na subjektivní důvody, není „správná“, nebo „nesprávná“ odpověď. 🙂