zjentek

V čem se od běžného benzínu liší ten lékařský?

Google mně žádné specifikace, kterým bych rozuměl, (; nenašel, ale předpokládám, že v čárce nad „i“ ve slově benzin to nebude.

A ještě dvě podotázky prosím:

  1. Zabuje tento benzin bez problému původce covida?
  2. I kdyby zabil, je vůbec vhodné si ho denně patlat na ruce?

Děkuji (;

Odpovědi
Alesh

Jako benzínem si patlat ruce, to není dobrý nápad! Myslím, že najdeš mnoho rozumnějších desinfekcí.

Kepler

Pojem „běžný benzín“ neznám. Máme benzíny technické (jako rozpouštědla), motorové (s mnoha aditivy), lehké frakce atd. Tzv. lékařský benzín (čistá lehká frakce) se dříve používal k desinfekci okolí ran, dnes se používá lihobenzín, tj. ethanol denaturovaný 1% benzínu, aby to doktoři nechlastali. Covídka benzín sice zabije, ale radši dál od něj. Vysušuje kůží, může způsobit i ekzémy.

mosoj

Laboratorní líh se vždy denaturoval benzenem nikoliv benzínem.