dust8

V čem se liší kebab od tacos?

Nejlepší odpověď
iceT

Kebab je původem z Turecka, pravý kebab je z jehněčího masa, v Řecku dostal název gyros a hlavně tacos je z mexické kuchyně.

Další odpovědi
Gonfaloniér

Nevím jistě, protože obojí se dá připravit mnoha způsoby. Včetně obměňy masa – druhu i přípravy. I další ingredience a koření se můžou obměnit. Takže si můžou být tato dvě jídla podobná. V kebabu je myslím častý gyros. A taco je myslím výhradně v tortilách (kebab kromě jednoho druhu ne). V obou je časté grilované maso (ale může být různé, i když oblíbené je hodně hovězí). V kebabu i třeba pečené.
Rozdíl je myslím hlavně v koření (orientální vs mexické) a v tom, že tacos je tortila. Liší se tedy i v původu – oblastí, ve kterých tyto porkmy vznikly.

zjentek

Ve všem. Viz google.

Ovšem v Čechách se kebab, gyros, tacos a burritos neliší skoro v ničem. Prodejci zdůvodňováno dosažitelnou cenou pro všechny. Dobrou chuť.

akaš

Dost mě překvapilo, když jsem se jednou obsluhy ptal, jaké je v kebabu maso. Prý vepřové nebo telecí. A to říkají lidé, pro které je vepřové maso nečisté a neměli by se ho ani dotknout.