V čem ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky řeší mládež?

Nijak jsem nepochopil pro ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy obsahuje slovo mládež. Zatím jsem nikde nečetl, že by toto ministerstvo řešilo mládež jinak než přes školství, sport či tělovýchovu. Není tedy to, že řeší hlavně mládež obsaženo jim v tom „školství“? Či řeší mládež ještě jiným způsobem?

Nejlepší odpověď
annas

Přiznávám, že jsem nad názvem v minuloti nějak víc nepřemýšlela. Ale mládež navštěvuje školu, je tedy žáky či studenty, aby se vzdělávala, ale existují i další mimoškolní aktivity, případně i instituce., které pečuji o mládež třeba v oblasti volného času.

Péče o mládež tedy zahrnuje např. tzv. zájmové vzdělávání – " zejména ve střediscích volného času, školních družinách a školních klubech. Střediska volného času se dále podílejí na další péči o nadané děti, žáky a studenty a ve spolupráci se školami a dalšími institucemi rovněž na organizaci soutěží a přehlídek dětí a žáků. Zájmové vzdělávání jednoznačně napomáhá naplňovat vzdělávací cíle stanovené školským zákonem.

Zájmové vzdělávání neposkytuje stupeň vzdělání, zabývá se však aktivitami potřebnými pro rozvoj osobnosti, kompenzuje jednostrannou zátěž ze školy, zajišťuje duševní hygienu, má funkci výchovnou, vzdělávací, kulturní, preventivní, zdravotní (relaxační a regenerační), sociální a preventivní, rozvíjí schopnosti, znalosti, dovednosti, talent, upevňuje sociální vztahy. atd. "

Více se dovíte v odkazu.

http://www.msmt­.cz/mladez/zaj­move-vzdelavani-1

Další odpovědi
Drap

Třeba i v dětských zájmových organizacích a spolcích.

Edison

Školství řeší u mládeže vzdělání. To ale přeci není jediná oblast, ve které je třeba se mládeží zabývat, že? A tělovýchova a sport… taky ne. Člověk je tvor velmi komplexní a mládeži e třeba se věnovat i v jiných oblastech.

anonym

Edison Nevím jestli jste pochopil mou otázku ale ptal jsem se spíše na to, na co se kromě školství a sportu ministerstvo ještě zaměřuje, nikoliv proč, nebo že bych s tím nesouhlasil.