Putin

V čem jsou Kubánci nejlepší?

Na této mapě (viz obrázek – ke každému státu přiřazena věc/činnost, ve které je nejlepší) je u Kuby napsané „doctors“ (doktoři). Co to znamená?

A jinak, co vás na mapě zaujalo? 🙂

Větší obrázek:
http://www.in­terez.sk/wp-content/upload­s/2016/12/mapa-sveta-statistika.jpg?x69507

Zdroj:
http://www.in­terez.sk/usa-rozosiela-spamu-pakistan-c-1-pozerani-gay-porna-tato-podrobna-mapka-ukazuje-com-su-staty-sveta-najlepsie/

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct, zda nejlepší, Ale na mapě jsou uvedení doktoři.

Pokud jde o doktory, tak mají velký počet studentů medicíny.

Latinskoamerická School of Medicine byl vytvořena v roce 1999 kubánskou vládou a je jednou z největších lékařských škol na světě má přibližně 19.550 studentů ze 110 zemí.

Všichni studenti obdrží plné stipendium včetně ubytování a stravování. Výhody mají žadatelé z okrajových skupin, kteří mají v úmyslu se vrátit domů a zařídit si praxi ve vlastních komunitách.

Velmi se cení internacionální pomoc lékařů. , Kuba vyslala přes 80.000 pracovníků ve zdravotnictví do více než 94 zemí, kde poskytly ošetření a pomáhali zbídačeným a sociálně slabým obyvatelům.

http://www.te­lesurtv.net/en­glish/news/Cu­ban-Trained-Doctors-Head-to-Standing-Rock-20161202-0003.html

Ale na druhé straně se objevují i zápory. Nejen o nich, ale i o péči lékařů si můžete přečíst v odkazu. Např. generální tajemník Spojených národů Kofi Annan prohlásil, že úspěchy Kuby v oblasti zdravotnické a sociální jsou zajímavé.

Studie také poukázala na problémy v systému zdravotní péče na Kubě,
Nižšími platy lékařů. Chudé zařízení-budovy ve špatném technickém stavu a většinou zastaralé. .Častá absence základních léků.
Znepokojení ohledně svobody volby pacientů i lékařů

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Healthcare_in_Cu­ba

Každá mince má dvě strany.

Nevím, zda to platí stále – kubánská káva, doutníky, rum, někde jsem četla, že vvážejí med.

Další odpovědi
Drap

Zřejmě je to z těch důvodů, že Kuba má lékařskou službu, služby s tím spojené a velé zdravotnictví zcela zdarma. Nejlepší mají třtinový rum a doutníky.

suaeda

Nevím, proč jsou uvedení zrovna doktoři, ale z vlastní zkušenosti vím, že mají zdravotnictví na své skromné podmínky na velice dobré úrovni. Možná by se nás hodně divilo v přístupu lékařů k pacientům v porovnání se současnou situací u nás.
Samozřejmě, když pomíjím skvostné písečné pláže, památky a také nezapomenutelný rum s doutníky.

redy

Že by doutníky? 🙂

Kepler

Já myslím, že tu mapu tvořili lidé s notnou kapkou humoru, ale i tak je to zajímavé. Kubánci bohužel už nevynikají vůbec ničím. Kdysi to byly doutníky, rum a to že přes 30% světové produkce třtinového cukru obstarávali právě oni (dnes už jenom 1%. Dnes je to skanzen, kde s dá najít největší koncentrace jezdících amerických aut 70 let starých. Jinak jsou vynikající tanečníci a kubánky mají krásné prdelky.

Lamalam

Kubánci kdysi vynikali v „amatérském“ boxu.

marci1

Na Kubě připadá na 160 lidí 1 lékař. Lékař přijde až do domu a zdarma. 🙂
http://kuba.y­in.cz/l/lekari-na-kube/

Zdroj: http://www.ty­den.cz/rubriky/zdra­vi/zdravotnic­tvi-na-kube-lekar-az-do-domu-a-zdarma_367027.html

dubraro

Kubánští lékaři jsou opravdu ve světě známí. Zejména tím, co dokáží udělat ve skromných podmínkách a se slabým vybavením. Často pomáhají v místech přírodních katastrof nebo válek, kde jsou schopni téměř holýma rukama zachránit mnoho životů. Západní lékař, který je zvyklý používat drahé přípravky, počítače, rentgen, CT, MR, roboty, lasery… by tam tak úspěšný nebyl.

briketka10

Zajímavá mapa celého světa „BRAVO“ :))