V čem je problém?

Máme mikrovlnnou troubu a někdy, snad po dvaceti zapnutí, ta potvora vyhodí pojistky.

Nejlepší odpověď
jirkajirka

Nedávno jsem ten samý problém řešil a byl vadný jistič.

Další odpovědi
houbín

Zkusil bych do stejné zásuvky, do které je zapojena mikrovlnka, zapojit něco podobně výkonného. Jestli to nevyhodí pojistky, pak bude problém v mikrovlnce. U nás doma jsme měli stejný problém, kromě mikrovlnné trouby vyhazoval pojistky i vysavač. Řešením je výměna pojistek.

Naše vyhazuje asi na každý 3. pokus. :D

kia

Nechte si prohlédnout elektroinstalaci odborníkem. Prověřit hodnotu a typ jističe s ohledem na průřezy vedení, zkontrolovat a dotáhnout spoje vodičů v krabicích a zásuvkách a proměřit Riz a Zs okruhu.