martin.jares

V čem je lepší 64bit OS?

V čem je lepší 64bit OS oproti 32bit? Jedině v čem jsem zjistil odlišnost, byla u 64bit OS větší spotřeba RAM, to je snad horší než 32bit ne?

Nejlepší odpověď
gecco

Máš v tom ´guláš´…
😉

64 bit OS umí adresovat větší RAM (32 bit ´stačí´ 4 BG, protože tento OS neumí adresovat RAM větší, než cca 3,13 GB – více nevyužije).

64 bit OS je primárně lepší pro práci s velkými objemy dat (grafika, DB…) – právě proto, že umí využít více RAM.
Nevýhodný je (může být) proto, že mnohé starší programy na něm neběží (musí 32 bitové prostředí emulovat).

Další odpovědi
briketka10

já výhodu neřeším mám OS Vistu 32bit a stačí mi
k tomu externí disk..

anonym

32bit systém je schopen pojmout maximálně 4Gb paměti. Počítá se nejen RAM, ale i paměť grafické karty. Takže pokud máš paměti 2×1024Mb a 1024Mb grafickou kartu a v budoucnu už nebudeš rozšiřovat, bude ti stačit 32bit operační systém.
Jestli máš možnost za levno koupit 64bit verzi, tak jdi do toho. Nic tím nezkazíš.
Takže výhoda 64bit je v tom, že můžeš mít mnohem více RAMky.