LuK4S3k CZ

Jaké jsou verze Systému Windows 8 Home premium ?

Je víc jak 64 bitová a když jo v čem je lepší ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Za prvé – žádný Windows 8 Home Premium neexistuje – jsou verze Windows 8 (ekvivalent k Home Premium), Windows 8 Pro (ekvivalent k Business/Pro­fessional) a pak je Windows 8 Enterprise.

Drtivé většině uživatelům stačí Windows 8, nějaké BitLocker šifrování a další vymoženosti jako připojování počítače do domény domácí uživatel nevyužije.

64bitový systém neznamená lepší systém – pokud nemáte opravdu silný stroj – aspoň 6GB RAM s nějakým lepším procesorem, tak se Vám 64bit nevyplatí. Nevyplatí se ani tehdy, pokud používáte starší programy – není tam kompatibilita se 16bitovými programy a podpora těch 32bitových je asi 75% co tak můžu říct ze zkušeností.

Já osobně dávám stále přednost vyzkoušeným osvědčeným 32bitům, tím nechci říct, že by 64bity byly špatné. Mě se však vyplatí stále víc ty 32bity.