FlAsh_7

V čem se kromě majetku liší bohatí od chudých?

V čem je krom majetku liší bohatí od chudých?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Bohatí nesedí před TV a nestěžují si na svůj osud

Další odpovědi
Rokio

V přístupu ke svým financím, bohatí lidé obvykle jsou pracovitější a častěji se věnují podnikání.

Chudí lidé často hrají Sportku a kupují jiné losy. Jedná se o „daň pro chudé“.

dudu

Na tuto otázku mně v podstatě odpověděla už moje babička, která svého času pracovala jako kuchařka na panství Černá Hora u Boskovic. Vždy oponovala tvrzení komunistů o rozmařilém chování šlechty. Podle ní naopak byl zdejší pan hrabě velmi pracovitý, věnoval se ekonomice a hospodaření svých statků, žil střídmě a hodně sportoval. K okolí se choval přívětivě a štědře podporoval obec.

DoTazatel

Tak především myšlením, odhodláním a vytrvalostí.

Chudí se ani o nic nepokoušejí. Bohatí se zlepšují po všech stránkách, neustále se učí. Snaží se něco budovat, podnikat, zvyšovat zdroje příjmů, něco poskytují, pomáhají. Kladou si ty správné otázky, rozumně nakládají se svým časem. A PRACUJÍ NA TOM, ČEHO CHTĚJÍ DOSÁHNOUT. A to je to hlavní – to totiž ti chudí nedělají.

V čem se liší:
— denně čtou
— učí se
— vyhledávají možnosti, jak a v čem se zlepšit a pak se v tom zlepšují
— konají, pracují na tom, co chtějí (ať je to cokoli)
— mají svoje zásady, popř. svůj denní rozvrh
— sepisují si cíle, tak aby jich mohli, co nejlépe dosáhnout
— rozumně nakládají se svým časem (protože je to to nejcenější, co máme), nemrhají ho, pracují na sobě a na tom, co chtějí (už jsem to psal, ale je to důležité)

— jdou na věci chytře – postupují chytře, snaží se být, co nejefektivnější
— analyzují svoje cíle, snaží se zjistit, co nejvíc o tom, čeho chtějí dosáhnout a jak to udělat. Čím víc toho člověk o něčem ví, tím snadněji to může dostat.
— mají jasno v prioritách a mají seřazené své cíle, na které se neustále soustředí
— jsou upřímní (především sami k sobě; přiznávají si své chyby a nedostatky… a snaží se s tím něco dělat)

Nejsou žádné tajemství úspěchu, jak to často popisují ty trapné motivační knihy. Jediný hlavní rozdíl mezi úspěšným a neuspýšným člověkem je v práci. Konkrétněji v iniciativě. Ti úspěšní/bohatí prostě pracují na tom, co chtějí, dokud to nezískají (ti chudí ne – protože ani nikdy nezačnou. A když už jo, tak to hned vzdají). A to není žádná věda.
Stejně proto se ti chudí neustále snaží najít „ony tajmeství“ v těchto pohých motivačních knihách… snaží se najít správné řešení, tajemství, které by jim mohlo rychle přinést bohatství. Ve skutečnosti ale sami vědí, že jim to nic nepřinese a bohatství se nenabývá nijak jinak než postupným budováním, dřinou, snahou, vytrvalostí a časem = chce to především čas.

Chudí si často myslí, jak moc se snaží a co všechno nedělají (i když nic nedělají ani se moc nesnaží).

annas

Záleží na tom,. kdo je podle vás chudý a kdo bohatý.Jsou to realtivní pojmy.

Nemusí se bohatí od chudých lišit jej majetkem.

Přece chudob, jak praví biblické přísloví, cti netratí, ale také nepřidává. Je mnoho jedinců, kteří se za chudé nepovažuji, protože chudoba je přece relativní pojem. Ale jsou mnohem pokornější než bohatí sobci, ,kteří žijí v dostatku, ale j chybí jim pokora.

Není důležité mít či nemít, ale jak člověk nakládá s tím, co má a jak k hmotnému bohatství přiše..

Také se od sebe mohou lišit pocitem štěstí, a tím, jaké hodnoty kdo uznává.
Může to být i vzdělání . láska, rodina atd. … .

Gus_Fring

Měl bys specifikovat chudého a bohatého. Protože pokud myslíš bohatého jako nějakého milionáře nebo miliardáře, tak dalším rozdílem mezi chudým a bohatým je ten, že bohatý je podvodník.

Kryšpín

Chudí a malinko méně chudí dovedou pustit žilou v nouzi, většina bohatých drží grešle do doby než mají hogo pohřeb, neb proletí komínem.

zjentek

Tak třeba v Indii většina obyvatelstva kaká zelená hovínka.

marci1

Spíše než rozdělení na bohaté a chudé v této otázce rozlišení, si myslím, že rozdíl je v tom, jak byli lidé vychováni, v jakém prostředí doma žili, jak jsou vzdělaní a inteligentní. Prostě jak se chovají, vyjadřují. 🙂

DoTazatel

Kdo si myslí, že bohatí kradnou atd. jsou pěkné naivky, které o tom (a o nich) zase nic nevědí. Chytrolíni, co si myslí, že čestný a charakterový člověk nejde dohromady s bohatstvím.
Jak už říkal Cicero, tak jsou tři druhy bohatství: první a největší ducha, druhé těla a třetí to vnější…
Kdo si myslí, že získá to třetí (to vnější) bez těch prvních dvou- obzvlášť bez bohatství ducha, tak se plete.

Jo, jsou tací, co můžou nezákonně nabýt bohatství, ale takoví lidé se musí skrývat, být co nejmíň na očích, utíkat před zákonem a dost často žít ve strachu a nakonec je stejně dostanou.

Stejně tak někdo může nabýt bohatství rychle nebo se s ním narodit – dědictvím, vhodným sňatkem, losem… ALE ti bohatí jsou bohatí, protože jsou bohatí i na duchu. Tito, co lehce nabyli bohatsvtí (ale ve skutečnosti jsou chudí), tak o něj brzy příjdou. (S penězi jdou ruku v ruce i zákony ekonomie, které se zakládají na spravedlnosti = na neviditelné ruce a plno jiných. Chudí anebo nečestní, pokud přišli k bohatsví, o něj nakonec brzy příjdou – protože postrádají daru ducha – ať už v rovině intelektuální – tedy jak s majetkem nakládat anebo charakterovém – zakládajícím se na spravedlnosti).

Boahtý člověk není bohatý jen kvůli majetku, ale taky díky sobě samému (a právě díky tomu jaký je, to bohatsví získal… díky těm prvním dvou bohatstvím – na duchu, na tělu – je možné nabýt to třetí).

zjentek

D;D;D;

Nechtějme tady vypisovat, kdo si přišel k „vnějšímu“ bohatství BEZ prvních dvou, bo bychom tady museli vypsat asi tak celou historii lidstva po Kristu! (Až na světlé výjimky mezi.)

DoTazatel

neřekl bych.

Pepa25

Ještě jsem přemýšlel, jestli jsem odpověď trochu neodbyl, ale to jsou skutečně dvě jednoznačné věci, kde vidím rozdíl. Samozřejmě, chování se liší ve spoustě jiných věcí, ale ty se hůř zobecňují: např. se nedá říct, že „bohatí dělají, co chtějí, ne co musí“, protože někteří bohatí svému majetku či postavení otročí víc než chudí …