Avatar uživatele
Registrovaný

V 15-ti na brigádu?

Dobrý den,
je mi 15 let a chtěl bych vědět jestli o velké letní prázdniny můžu na brigádu. Psal jsem do jedné firmy a tam mi napsaly že mě nemůžou přijmout, že můžou přijmout člověka s dokončenou základní školou a že se do toho počítají právě i ty dva měsíce prázdnin. Tak jak to je? Počítají se do toho ty dva měsíce prázdnin nebo ne? Díky za odpověď :).
Doplňuji:
Nikdo mi tady zatím neporadil :). Vím že můžu pracovat od 15-ti, ale nevím jestli můžu pracovat o ty dva měsíce prázdnin :). Myslím tím legálně samozřejmě, ne na černo :).

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

chválím vůbec zájem o brigádu.
kdybych byl podnikatelem, hned Vás beru, se zájmem o práci u mládeže se moc nepotkávám (nebo jsem už strarej a nevidím i to dobrý?).

Svůj první magneťák (to je ten přístroj, z kterého jsme kdysi poslouchali hity) jsem si koupil právě z brigády v 15ti, první džíny o rok později ... ale to už ani není pravda.

Myslím, že pokud budete chtít, brigádu najdete i v 15ti.

Dle zákona se do základní školní docházky počítají i ty dva měsíce prázdnin (posledních, školní rok začíná 1. 9.).
Ale podle mne by to nemělo být překážkou, přesné informace Vám asi dají na úřadě práce.


Avatar uživatele
Zlatý

zde odpovídá na to kdy se může nastoupit,přečti si to-myslím, že se do toho prázdniny nezapočítávají.Líp by ti poradili na pracovním úřadě ...satčí tam zavolat a zeptat se.

Zdroj: http://kariera.ihned.cz/c1-509 29940-brigada-uzavreni-pracovn iho-pomeru-v-15-letech


Avatar uživatele
Zlatý

řekla bych, že tvůj potenciální zaměstnavatel nemá pravdu :) Přijmout tě na prázdniny může, přečti si sám (obzvlášť druhý odstavec):

"Způsobilost fyzické osoby mít práva a povinnosti jako zaměstnanec a způsobilost vlastními právními úkony (tj. např. uzavřením pracovní smlouvy) nabývat těchto práv a brát na sebe povinnosti vzniká (pokud zákon nestanoví jinak – např. u dohody o odpovědnosti za svěřené hodnoty) dnem, kdy fyzická osoba dosáhne 15 let věku. Uvedená věková hranice platí pro všechny pracovněprávní vztahy, tj. pro zaměstnávání v pracovním poměru i ve vztazích založených dohodou o pracovní činnosti nebo dohodou o provedení práce.

Zaměstnavatel ale nesmí sjednat jako den nástupu do práce den, který by předcházel dni, kdy fyzická osoba (budoucí zaměstnanec) ukončí povinnou školní docházku. Toto ustanovení má zabránit tomu, aby výkon zaměstnání neohrozil u žáka dokončení jeho výuky v základní škole. Povinná školní docházka trvá 9 let a je ukončena dnem, kterým končí období školního vyučovacího roku, v němž žáci dovrší poslední rok povinné školní docházky. Školní vyučovací rok končí zpravidla v závěru měsíce června a netýká se období školních prázdnin, kdy výuka už neprobíhá. Z toho vyplývá, že lze přijímat do pracovního poměru po ukončení školního roku, tj. od začátku prázdnin, již patnáctileté brigádníky. Totéž platí pro uzavření dohody o pracovní činnosti či dohody o provedení práce."

Zdroj: http://prace.broumovsko.cz/nov inky/zamestnavani-mladistvych- brigadniku.html

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2624
Zlatý Drap 1787
Zlatý quentos 1274
Zlatý ivzez 796
Zlatý mosoj 663
Zlatý gecco 618
Zlatý led 590
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 547
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.