luckykubrt

Už vám dal Bůh cokoli, za co jste se modlili?

Když se lidé modlí za mír, proč je tolik válek? Dokážou lidé žít mezi sebou v míru, nebo to je utopie? A ačkoliv život nevyplývá z hmotných věcí, které člověk vlastní, je ničemné modlit se za hmotný majetek?

Nejlepší odpověď
Rohlik

Lidé se sice modlí o mír, ale jsou zde taky takoví, kteří se modlí aby získali moc a sílu nebo nadvládu.
Bůh dovolil, aby bylo i zlo na světě, tudíž se nemůžeme divit, že jsou tu války a další násilné činy proti lidskosti.

Další odpovědi
Kepler

Nikdy jsem se nemodlil, i když velká přání jsem vždycky měl, vč. těch o míru. Ale zatím to vypadá na utopii. Války byly, jsou a budou, taková je už povaha člověka. A proč by mělo být ničemné přát si hmotné věci? Jak se říká: pomoz si sám a pánbůh ti pomůže. Proč si nepřát kabriolet a trávit dovolenou ve Středomoří? Nespoléhám na to, že se dostanu do ráje, chci ho mít teď a na Zemi. Aspoň trošku.

Drap

Ještě jsem ho doposud o nic nežádal, tudíž ani vyhovět nemohl. Až ho požádám, tak mi jistě vyhoví. Má to nakonec v popisu práce.

hapiky

Bůh nic nerozdává. Snad jen moudrost. Může být nápomocen na cestě k ušlechtilým činům, když o to poprosíte. Pomoz si sám a Bůh ti pomůže(v té snaze)

dudu

O nic jsem ho neprosil neboť nevěřím, že je vševědoucí a všemohoucí. Opírám se o fakt, že Lilith – skutečně první Adamova žena se nespokojena se svým postavením vznesla do nebes a ani Bůh dodnes neví kam se poděla.

hapiky

Drap :Boha nelze o nic žádat, jen prosit a to ty asi neumíš.

zjentek

Dudlu: tu ženskou uneslo ufo!

luckykubrt

Ba ne, ta dodnes zůstává v zahradě rajských rozkoších ve snech mužů. :D