terry

Už se ví, jak to je s předností na parkovišti?

Dnes jsem na parkovací místo vjela popředu, abych mohla do auta s nákupy. Pomaloučku couvu, vyjíždím, vytahuju krk, abych viděla co nejřív a nejvíc. Najednou se přežene auto, řidiče jsem v té rychlosti ani nezahlédla.
Kdybychom do sebe vrazili, na čí straně by byla vina?
Doplňuji:
zzzzz – vím, proto také reaguju.
Jak mám bezpečně dávat nákupy z košíku do auta? Když je zaparkováno kufrem dozadu, nedostanu se dovnitř, když zezadu stojí další auta a z boku taky není místo.
A když tedy zaparkuju předem a pak couvu, nemohu vidět, jestli tam někdo jede.

Nejlepší odpověď
Drap

Na tvojí, vyjíždějící z parkovacího místa nemá přednost

Další odpovědi
honza19hk

když vyjíždíš z parkovacího místa musíš dávat přednost a je jedno jestli couveš nebo jedeš po předu.

cukrar

terry, jedině Vaše chyba. co musí udělat řidič před couváním?
neřeště jak nejde naložit auto, ale jak to udělat. Zkuste několikrát najet na parkoviště pozadu. Když potřebujete naložit kufr vzadu, vyjedete z místa a klidně naložíte..
Kouněte na parkovišti, jak to dělají jiní.
Neberte toto jako poučování, ale radu.

zzzzz

Pokud neporušil rychlost, tak jednoznačně by to byla tvoje vina. Právě proto jsem se tu nedávno ptala, jak parkujete. Abych dokázala bezpečně z parkovacího místa vycouvat, musela bych natáhnout krk až do kufru, a to bych v kombíku fakt nezvládla. Proto vždy couvám.
Doplňuji:
Terry já vím, taky s tím mám problém, mít vozík daleko od kufru auta, je fakt nepohodlné. Já jezdím většinou nakupovat v noci do Tesca, je tam málo lidí, a pokud neparkuji přímo před vchodem, tak i dost parkovacího místa. Pokud musím jet přes den, tak se snažím zaparkovat na kraji, abych měla vedle auta místo na vozík. A co se týká toho vyjíždění na zpátečku, tak nejhorší je, když se mi tam postaví auto s černými skly, nebo nějaká malá dodávka.

hanulka11

Ano, přednost dát musíš, ale pokud jede auto a viditelně zastaví a dává ti přednost ,bezpečně vyjedeš . Ten divoch měl asi naspěch – jistě to bylo ve městě ,tak neměl jet tak zběsile- ale ty bys to odnesla.

venkovan

Většina parkovišť u marketů není komunikace, je to účelový soukromý pozemek, kde silniční předpisy zas tak moc neplatí. majitel má vše označit. Nicméně vsadím se, že tam budou značky a také omezená rachlost – zpravidla je tam 20km/hod. Takže pokud jel rychle, tak potom spoluvina.
Za další i kdyby omezená rychlost nebyla, tak se dá zahrát na fakt, že jel nepřiměřenou rychlostí, protože tam musí počítat s vyjíždějícími auty a i chodci přecházející ulici, nakládající lidi nákum do aut apod.
Osobně za sebe do boku často nevidím. vystrčím záď auta do uličky, chvilku počkám a potom couvám (někdy zapnu varovná světla). Je to loterie, ale jinak to nejde, i když zákon hovoří přibrat si osobu pro ukony, kde řidič nevidí, apod. Ale zas – platí ten silniční zákon na soukromém pozemku?
Jen to jen o slušnosti a uvědomění, že za hranou auta v řadě třeba běží nějaký capart …

terry

cukrar- když vyjedu, abych mohla naložit, budu překážet mnohem víc a delší dobu.
ostatní to dělají stejně jako já.
Jen mě rozčilujou ty rychle projíždějící řidiči.