Kacennka

Už přezouváte na zimní pneumatiky?

Zajímalo by mě, jestli už máte přezuto na zimní pneu nebo je na to ještě čas.Zatím to nevypadá že by už mělo sněžit, takže si říkám že je na přezutí ještě čas.
PS:a jaké máte zimní pneu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

ano ,mám přezuto

Další odpovědi
sEmprE

Tak já osobně ještě nikoli a ani přesně od 1. listopadu přezouvat nehodlám. Minulý rok jsem byl poctivý a přezuto jsem měl a pak jsme jezdili ještě měsíc za slunečního svitu a žádný sníh. Kola mám připravené teďko, ale přezuji si, až prostě napadne sníh nebo bude nějak výrazně mrznout.

mosoj

Od té doby co jsem se na vlastní oči přesvědčil jaký je rozdíl na sněhu a ledu mezi letními a zimními pneumatikami, jsem začal dávat zimní pneumatiky včas.
To je již mnoho let. Raději dříve než pozdě. Nyní to již tři roky řeším tak, že v zimně používám staré auto na kterém jsou zimní pneumatiky stále.
Nikdy jsem jiné zimní než Barumky neměl. Myslím, že je u nich rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou.

ReHu

Mám pneu Barum polaris. V Pardubkách zatím nečekám souvislou vrstvu sněhu ani náledí a na hory se teď nechystám, tak ještě chvíli počkám.
Většinou přezouvám, když je teplota více dní za sebou max 7st..

jmhad

Už mám přezuto.Včera,kdy ještě svítilo sluníčko.Dělám si to sám a tak v dešti a zimě se to blbě dělá.A jezdím převážně ráno a dnes už bylo šedivo.

cukrar

Kačenko, přestože v Pardubkách taky nečekám sníh tak brzo, přesto budu přezouvat o víkendu jak svoje, tak i vozidla od synků. Jelikož si přezouvám sám, tak sousedům jsem již dělal o víkendu 3 auta a na tento víkend další…

Páč je sice brzo, ale proč bych se nepřipravil…
Zimní pneu je dobrá věc..

VanEgg

Já přezuji po 1.listopadu

Raaadaaa

Asi prezuju o vikendu nebo behem pristiho tydne. Vcera mi dorazily nove gumy http://www.axa-pneu.cz/195-65r15-91t-ultra-grip-8-goodyear tak uz se docela tesim,az je vyzkousim. Puvodne jsem chtel prezouvat az nekdy v pulce listopadu,ale podle toho co hlasi,to s pocasim moc dobre nevypada,tak at jsem nechystany

venkovan

Mám pocit, že pospíchat nebudu. Ještě budu chvíli jezdit v kamení a to zimní nerady.
Pneu se snažím vybírat kvalitní. Potřebuji zesílené se zvýšenou protiprůrazovostí, silnější boky apod. Levné to ale není a když potom v kole najdete zaražený kus železa (i takovou pneumatiku lze prorazit) a pneu jde do šrotu, těžko je peněžence.

honza19hk

ne,na Tatře 813 8×8 nejsou potřeba.Se stálým náhonem 8×8 můžu jet i na leťákách. Nicméně před 3lety jsem koupil terénní pneu se 4 cm hlubokým vzorkem a pořád tam je více jak 3 cm. Proč kupovat a přezouvat každnou zimu/jaro. Taky pneu na takou mrchu vyjdou na 200 tisíc.

Ikdyž je pravda,že už se mi také svezla do příkopu,ale co ,šup z auta ven,najít strom,lano z navijáku ven a ke stromu,za 5 minut jsem byl venku.

Michálek1245

Zatím je na to čas, ale pokud o tom uvažujete a nepřezujete si to sami, tak se už určitě objednávejte do pneuservisů, které jsou pak v říjnu totálně narvané. Já si svoje letní pneu Goodyear od https://www.on­linepneu.cz/p/let­ni-pneu-goodyear-225-55-19-4-5mm-pouzite ale sundám sám, protože to není zase tak složitá práce. Na druhou stranu rozumím lidem, kteří raději zajedou do servisu a mají jistotu kvalitně a bezpečně odvedené práce.

Kamilovo

Asi tak před týdnem jsem si objednal nové zimní pneumatiky na https://www.pne­uok.cz/ a akorát dorazili, takže mě zítra čeká jejich přezouvání. Moc se mi do toho nechce, ale je to potřeba, protože co nevidět začne pořádná zima.

anonym

dnes odpoledne jsem objednana .. :)
tak jako nemenim leta znacku auta, tak ani pneu – nacestuji za mesic nejmene 1 000 km , mam Michelin. -iv-