Alesh

Jaké pneumatiky na fabii?

Na konci zimy se mi zničila jedna pneumatika, boční průraz, neopravitelná závada. Vzorek už stejně končil, gumy jsou staré, čili bych koupil nové a tak se chci zeptat jaké? Teď tam mám 185/60 R14 82 T M+S. Chtěl bych něco rozumného, ne nějaké šlupky, ale zase ne nic extra drahého, ale klidně si za kvalitu nějaké to kilo připlatím.
Jinak mám ještě jednu takovou kombinovanou úvahu. Táta má stejné gumy a už skoro nejezdí. Čili mě napadlo, že by se mu koupili celoroční gumy, aby s tím neměl starosti a že bych ty jeho zimáky dojezdil, měřil jsem je, mají vzorek lehce přes 6 mm. A při jeho ročním nájezdu cca 2000 km, je podle mě blbost to auto přezouvat. Jak to vidíte? Případně, jaké celoročáky koupit?

Nejlepší odpověď
Arne1

  • Dojíždět zimáky v létě není moc dobré, mají úplnějiné vlastnosti – v teple měknou a brždění už pak není moc bezpečné; taky se rychle ojedou.
  • Celoroční pneumatiky jsou na trhu zřídka, zkus se podívat na Internetu zda ve tvém rozměru vůbec existují. Jejich vlastnosti nejsou nic moc.
  • Rozměr pneumatik kupuj ne ten co se ti líbí, ale ten co je předepsaný v TP – na STK se to kontroluje !
  • Barum je dobrá značka.

Další odpovědi
dubraro

Taky bych doporučil Barumky. Mám na Fabii najeto asi 390 tis. km a vždy tam byly Barumky různých druhů – Bravuris, Brilant, Brilantis, Polaris.
Celoroční pneumatiky jsou zpravidla dražší a špatné v létě i v zimě. Při extrémně malém nájezdu jsou trvale zimní pneumatiky vyhovující řešení.

gecco

Osobně jezdím na Brillantis – https://m.heu­reka.cz/pneuma­tiky/barum-brillantis-2-185-60-r14-82h/ (sice jiný rozměr – Oktáva) – a spokojenost…

Alesh

@Arne:

  1. nechci je dojíždět v létě, ale v zimě, zkrátka, že bych mu zařídil ty celoroční a použit ty jeho.
  2. Existují, dokonce jsem objevil i jedny velmi zajímavé Michelin CROSSCLIMATE XL , sice za cca 1500 Kč/ks, zato špičkově kvalitní jak v létě, tak v zimě dle recenzí.
  3. přesně ten zmiňovaný rozměr, který tam mám, je i předepsán v TP
  4. Barum je česká značka, našel jsem jedny gumy v tomto rozměru a recenze nic moc.