RQLM

Existuje zákon určijící datum, odkdy lze přezouvat na letní pneu?

…, nebo to záleží čistě na počasí a uvážení majitele?

Nejlepší odpověď
Drap

Zákon určuje zimní pneu do konce března. Pokud tedy by došlo k havárii dříve , tak za jistých okolností by to byl problém

Další odpovědi
venkovan

Kdykoliv, ale pokud budou na silnici zimní podmínky, či je je možné předpovídat (namrzé mosty apod.), tak takové auto s letními nemůže vyjet na silnici (tedy může, ale když chytnou, či je dopravní nehoda je to hodně veliký problém).
Myslí, že zimních chvil na silnicích bude ještě mnoho. navíc silnice ráno budou prochladlé, ve stínu. v lese, na mostech můžebýt námraza apod.
Takže – jedno sluničko letní sezónu nedělá.

cukrar

záleží to hlavně na počasí a místo výskytu vozidla. Dnes na Primě byla ve zprávách informace, ale tak nepřesná, že bych jim naplácal na zadek.

Mapel

S odstupem 2 hodin stejná otázka. To se ani nepodíváte na položené otázky? Nehledě k tomu, že se to tu už řešilo.

brabenec

Pojišťovny vyžadují zimní pneu do 15. března

RQLM

Mapel:
Byla tu podobná otázka, ale se zcela jiným obsahem. Laskavě si příště přečtěte celé otázky, ne jen nadpisy… když jen kritizujete a neradíte.