Avatar uživatele
anonym

Už máte přezuto na zimní pneu?

Díky za odpovéědi.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? redy před 2726 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Přezuto mám ,
A Redy znáte vůbec ten zákon?

Pokud – se na pozemní komunikaci se nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.
Čili od 1.11. pokud je suchá silnice tak lze klidně jezdit na letních gumách .

Předně to znamená to, že není bezpodmínečně nutné mít zimní pneumatiky v období od listopadu do dubna. Pokud neplánujete vyjíždět, jestliže je venku souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, zimní pneumatiky mít nemusíte. Avšak pokud venku takové podmínky panují nebo se dají alespoň předvídat, nemůžete vyjet, pokud nemáte přezuto. Vše tedy záleží na vašem uvážení.. Dávejte si však pozor na značku zimní výbava, která na vybraných úsecích zavádí bezpodmínečnou povinnost zimních pneu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Mám na to já jsem prevít, říká to zákon, tam není vyhnutí…
🙂
----------Iaybor to víš že znám, otázka je, zda máte přezuto, nehledě na to že se často nacházím na Šumavě. A tam je sníh už teď.
A vůbec neber to tak vážně:-)

Upravil/a: redy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rommart

Po loňské zkušenosti, kdy jsem aktivně přehodil letní za zimní a pak jezdil na suchém asfaltu na zimákách. Samozřejmě že to na nich napáchalo rutiku. Najezdím denně i 500 km po okolí rozvozem. Letos počkám až na první sníh hlášený k nám na moravu v nížinách. Po horských úsecích nejezdím. Pro oponenty že stačí již snížená teplota, ano máte pravdu, já však jezdím cca od 10–17h. A v tuto dobu nejsou zatím teploty aspoň u nás níže než na 8 stupních. Takže se nepohrnu do přezouvání.

Upravil/a: Rommart

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Jedno auto už mám na zimákách dva roky. S druhým zajedu k mechanikovi během týdne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Autíčko je objednané na přezutí zítra.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemám protože auto nemám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Nemám, páč si je přehodím až bude čas.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
krabiceodbot

Od 30.10. má naše auto sněhule. Ale: "Jednoduše řečeno, pokud náhodou nestihnete do 1. listopadu včas přezout a na silnici nebude sníh nebo led, nemusíte se bát okamžitého postihu od policie. " viz http://www.tip­cars.com/maga­zin-od-utery-1-listopadu-musi-ridici-jezdit-se-zimnimi-pneumatikami-8551.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek