Už máte za sebou „první vánoční katastrofu“ ?

Celkem se mi dnes dařilo všechno podle plánu, ale před chvílí jsem málem vyhořela :)) Letos se mi prostě nějak nevyvedly vánočky. Věnovala jsem jim víc péče než jindy, ale NĚCO pracuje proti mně. Dcera nemá ráda rozinky, tak jsem namočila do rumu sušené brusinky a použila je do těsta. Těsto špatně kynulo, telefonická konzultace s maminkou nezabrala, potom jsem ztratila trpělivost a upletla je. Když jsem zapnula troubu, po chvíli se kuchyní šířil podivný zápach, otevřela jsem ji a vyletěl z ní zapomenutý hořící pečící papír. Chvíli létal kuchyní, hořel a snášely se z něj obrovské černé saze. První vánočka se při pečení navíc sesunula i když jsem ji jistila špejlemi. Druhá se peče. Doufám, že tím vánoční smůla končí.

Nejlepší odpověď
Ondrej01

syn nám upustil vykuchaného kapra na zem i s talířem, takže si dokážete představit ten bordel 😁

Další odpovědi
quentos

ještě je brzo, do Vánoc je ještě 34 minut…

venkovan

Tak já se dneska několikrát obrátil na gauči – tak snad do půlnoci nespadnu.
A proč tolik tragédie, že vánočka se sesune, špatně vykyne – ono to není ani tak kuchařkou, jako moukou, droždím apod.

Jikra

Ámen, ámen pravím vám. Proboha on je nějaký žebříček kolik těch katastrof je.

hanny 2

Zatím nic,ale můj zeť taky nemá rád rozinky a když je nahradím brusinkami v rumu,tak to taky nejí,protože je to skoro to samý!

radce

Špatně definovaný dotaz, tohle je jen předvánoční katastrofa, ty vánoční teprve přijdou…

briketka10

zatím žádnou, byla jsem u ségry dodělávala rybí polívku
a já nemám moc ráda zeleninu, tak říkala pojď ji ochutnat
já šla bylo v ní masíčko mňam mňam a ten vývárek horký
tak by stačila, říkám, když do ní dáš česnek bude super
a fakt dala tam dva stroužky trochu petrželky a polívka je
jako od mistra kuchaře ☺ jinak bych ji nepozřela, protože
to byl menší kapřík a neměl mlíčí to mám ráda bez něj je
taky polívka ochuzená..no a kdybych tam nebyla udělala
by ji podle sebe, takže jsem vlastně katastrofě zabránila !

honza19hk

no krom toho,že jsem honil kapra po kuchyni zaím nic.

manon

Bohemica: Taky jsem už v životě vyrobila hezčí vánočku než letos. Ale proto ještě Vánoce budou. A třeba bude o to lépe chutnat. Není každý den posvícení :) A zítra bude nejspíš prima den – s punčem nebo vínem, s příjemnými lidmi a s vánoční pohodou…

anonym

Mamon, huxa: Teprve jsem zapnula komp. Ano, všechno proběhlo jak mělo. Vánočka sice byla jako kyj, ale do hospody jsem vzala tu druhou- lepší. Naše hospůdka je taková ta klasika- násypná kamna, hospodský bydlí v patře a má rád pivko, tak se stará dobře. Na Štědrý den otevře na odpoledne jen na 2–3hoďky, sejde se nás tam pár. Hlavně tátové menších dětí mají takovou partu, chodí do lesa nadílet zvířátkům aby měly mámy doma klid na přípravy a výlet se zakončí v oné hospůdce. Tak je u nás taková sousedská atmosféra, ale nejen o vánocích.

anonym

Další vánočka slibuje úspěch ( nechci to zakřiknout) a ta sesutá půjde zítra čtyřnohým členům rodiny. Horší jsou ty saze -všude. Zítra mám co uklízet. :))

huxa

kašlete na úklid a užívejte si vánoc :)

anonym

Já to mám už několik let tak, že si nechávám na Štědrý den jen přípravu rybích řízků a zdobení stromečku. Celý den trávíme tak, že chodíme do lesa, brzy odpoledne se scházíme v hospůdce na punč (platí hospodský) a potom jdeme večeřet domů. Už si prostě jenom užíváme.

huxa

:ooo panejo, u vás to musí být skvělé, tady u nás maj všechny hospody zavřeno a už vůbec, aby někoho hospodský zval :(