Už jste si stihli dočerpat svůj letošní limit sick days a personal days? Konec roku se blíží!

Redukovala vám stagnující recese nějaké firemní benefity? Zůstaly vám alespoň nějaké vánoční odměny (13. plat, roční prémie, „podíly na hospodářském výsledku“ apod.) nebo jen obligátní firemní večírek s placenou konzumací?
Pro doplnění pojmů – pár odkazů:
http://www.graf­ton.cz/novinky/vi­te-co-jsou-to-sick-days-personal-days-nebo-cafeteria-a-jak-tyto-pojmy-souvisi-se-zamestnanim.html
http://www.mzdo­vapraxe.cz/ar­chiv/dokument/doc-d28590v35741-zdravotni-volno-a-otazky-souvisejici/?se­arch_query=sic­k+days&search_re­sults_page=
P.S. Pro pamětníky – dnešní volitelné placené volno pro indispozici (nevolnost), je 2 – 5 dní ročně, kdežto za časů NDR, měly všechny jejich soudružky 1 den volna každý měsíc, dle vlastního výběru (prý na menzes nebo salóny krásy, kadeřnice, velké prádlo, či generální úklid třeba k víkendu atd.).
Doplňuji:
Druhoplánový motiv otázky bylo tvrzení led, že zdejší komunita představuje reprezentativní vzorek ostatní společnosti.
Několik z nás tehdy oponovalo s tím, že se zde téměř nevyskytují klíčové vrstvy ekonomicky aktivních, středního podnikání, pomálu živnostníků a zcela chybí exponované vyšší pozice, jež souhrnně mají zcela jiné starosti a naopak nemají osobního času nazbyt, natož potom na takovéto weby.
Jediný, kdo by mohl relevantně replikovat, nakonec vnímal jen vnější formu na úkor původního obsahu.
P.S. Zůstává ironickým paradoxem, že 2 příspěvky, jež trvale reagují na cca 150 podobných otázek, náhle trpí ztrátou paměti a náhle mají výhrady, ač otázka je regulérní a vložena v odborné rubrice – viz např. předchozí precedent:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-pracovni-benefity-jsou-pro-vas-nejdulezitejsi

Nejlepší odpověď
Sůwa

Dotaz je konverzačního ( chatovacího ) typu – na tuto poradnu dle kodexu nepatří!
Doplňuji:
Když dopředu víš, že se to s největší pravděpodobností zdejších uživatelů netýká, tak proč se vlastně ptáš? To se potřebuješ pochlubit, že jsi se naučil pár nových termínů?

Další odpovědi
Mapel

Lidičky proč si stále libujete v anglických výrazech. V počítačové terminologii je to spíše nutnost, ale to ostatní?

Že tomu každý rozumí, tak proč odkaz na překlad. Snažím se mluvit jak mi zobáček narostl a aby mi všichni rozuměli. Vzali jste si někdy slovník cizích slov a přeložili jste si výrazy našich politiků? Pak vám příjde jasné, že ani neví co ten výraz vlastně znamená. Jak krásně se umí vyjadřovat naši staří spisovatelé. Zkuste to také.

Drap

V odpovědi by musely být uvedeny moje soukromé věci po kterých nikomu nic neni. A vůbec? Neni tato otázka poněkud plytká ?

briketka10

tyto dny se mě netýkají mám ČID a jsem nezaměstnaná..

hanulka11

U nás nic takového .....a ty už jsi vyčerpal nebo se chystáš?
Doplňuji:
Myslím, že ti tady nikdo nebude popravdě vypisovat co a jak čerpá ,do toho nikomu nic není i kdybych čerpala nevím co – nebudu to sem vypisovat – každý trochu mlží. Někdo si přidá -někdo si ubere
A je to čistě soukromá věc .

GM

sick days a personal days – co to je, neumíš česky?

www

Ne, ale růst důchodu mi čerpá (krátí) vládní garnitura usilovně již několik let a nejraději by důchody zcela vyčerpali všem 😁.

quentos

bohužel nás, co máme dohodu o provedení práce, se to netýká :{/>

ReHu

Svůj limit sick days a personal days si čerpu podle potřeby kdy chci a kolik chci. Nejen letošní.

Sůwa

Ten odkaz na 515 dní starou otázku je skutečně zábavný. Copak někoho zajímá, co bylo když…? V každém případě od tebe podobný dotaz překvapí, protože právě proti podobným se neustále ohrazuješ a máváš při tom kodexem. Jinak si myslím, že důchodci by si měli užívat důchod a ne zabírat místa mladším a progresivnějším. Pak nemá být nezaměstnanost…

anonym

Tady se někdo přidává k brutální věkové diskriminaci českých firem, jež je 2. nejvyšší v EU?.
Ono je leckdy problém, že spousta mladých má jen plnou hubu řečí, ale nesplňuje nejen kvalifikaci, ale už vůbec ne praxi, profesní zkušenosti a nadhled.
(Zaprděné krátkozraké čecháčkovství se opět ozvalo – a pak se na nás vypělejší a civilizované země nemají dívat skrz prsty).

Sůwa

No, on si možná někdo nemohl našetřit, protože si nedokázal slušně vydělat. Je i spousta schopných mladých, ale důchodci se míst drží jak veš košile a ještě se nestydí k tomu pobírat důchod. Tohle ale ve vyspělejších zemích nenajdeš.

anonym

ad GM, kdybys četla diskuzi, nemusela by ses opičit po Mapel-ovi.

anonym

ad mapel, nikdo si nelibuje, pro britského vlastníka firmy je to prostě firemní terminologie, podle níž vede evidenci.
V českých subjektech záleží, jak to formulují v kolektivní smlouvě.
Ostatně sám děláš u nadnárodní firmy (s francouzským vlastníkem – vstoupivší na český trh v r. 1998), takže sám víš, jak to chodí.
Spíše bych očekával v reakci, jak se vyvíjejí firemní benefity (výrazy „firma“ i „benefit“ jsou zaběhlé terminus technikus, nemající adekvátní a explicitní česká synonyma).

anonym

ad hanulka – u nás poslední den na nemoc ( v reálu kocovina po mikulášském večírku), právě minulý týden – stačí jen telefonicky nahlásit do 9.00 hod. aktuálního dne a pár telefonických pokynů na záskok pro kolegy).