štamgast

Už jste ochutnali letošní burčák?

Měl jsem bílý i červený a chutná skvěle.
Ale dost mě baví vynálezovast prodejců, kteří si přejmenovali burčák na bručák nebo bobulák protože jej nedělají z českých hroznů. Něco takovýho bych si nekoupil.

Nejlepší odpověď
gecco

Hrozny z Česka nebo Slovenska nebo Rakouska – to je jedno…
Ale mnohé takové „burčáky“ jsou z jablek nebo z řepného cukru ve vodě – to je nechutné…
😉

Další odpovědi
briketka10

Ne.
Kvalitní burčák je pouze na jižní Moravě a
tam se letos nedostanu smůla, tak ho už

neochutnám, jinde jsou pouze ředěné patoky :(

Navíc jsem přestala pít vše co projelo okolo
alkoholu, nebo je jím cítit.

quentos

Taky jsem měl už letos oba – a dobré… na to, abych řekl „skvělé“, bych musel být znalec…

jáára

Mě to nejede. Raděj pívo.

anonym

Ne,burčák nesmím,honí mě na hajzlík.

ReHu

Jasněěě.
Je to mňamka. A zdravá 🙂

Agneta

Co je to burčák? Tedy tuším, nebo jen vím, že to má být snad „mladé víno“, ale v čem se liší jinak od vína?
Vím že Římané pili víno zředěné s vodou jako denní nápoj…ve Francii dostaneš k jídlu automaticky (bílé) víno – ale s karafou pitné vody…jak to děláte vy vinaři? :D

gecco

Burčák je jen částečně zkvašený mošt, ne mladé víno…
😉
Ale jo – s vínem máš pravdu, piju bílé i červené – a k tomu vodu…
😉

Agneta

Děkuji za vysvětlení, tak on ten štamgast je spíš alkoholik, který pije všechno co teče…jemu je to asi úplně jedno:DDD