quentos

Už jste někdy zapomněli zaplatit účet? Jak si představují „uhrazení do dvou dnů“?

Pokud jde o mě, neměl jsem problém odeslat platbu ihned po upozornění, ale to by mě zeda zajímalo, jak je tomu v případě, že má plátce jinou banku? Převod mezi bankami přece trvává tři dny, „uhrazení do dvou dnů“ tudíž není reálné. Je v tomto případě rozhodující datum ODESLÁNÍ platby (a vědí o tomto i její příjemci)?

Nejlepší odpověď
standa

Upřesňuji některé zde uvedené odpovědi:

Lhůta pro převod činí max. 1–2 dny :

  • pokud má plátce i příjemce stejnou banku, tak platba musí být připsaná ve stejný den
  • pokud jsou banky rozdílné, tak je platba připsaná následující pracovní den

Pokud není smluvně ujednáno, který den je rozhodný pro splnění peněžitého závazku, platí, že se jedná až o den, kdy byla platba PŘIJATA.

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/bankovnic­tvi-investovani/doba-prevodu-mezi-bankami/1000464/3­9565/

Další odpovědi
anonym

Ano,vědí o tom,proto je to tak nastavené,poté přichází na řadu penále za zpožděnou platbu.Aby se tomu dotyčný vyhnul,nezbývá než tam dojít osobně a uhradit částku přímo dané bance.

Deli

Jéje, dám si složenku tak, abych na ni nezapomněla… A už to je.
Naštěstí už ale převod mezi bankami netrvá 3 dny, ale 24 hodin!
Takže hlavní je, zda je CO poslat, jinak se to stihne i do dvou dnů.
A v případě nějakého penalizování (nikdo neposílá penále zas tak rychle) máte výpis z banky, že jste to odeslal tehdy a tehdy.

anonym

Musite dodrzet jejich termin – to znamena datum splatnosti. Proto vzdy , na kazdem prevodu – smlouve ( elektrarna , vodarna ) , mate datum splatnosti. Penize bych posilala vzdy radeji 3 dny predem – a posilam. A nepocita se do toho vikend. ! Ale nebojte ,kvuli 1 dni vas nezavrou. 🙂 Ale je mozne , ze vam dodatecne prijde penale – 2 kc a za prevod date 25. 🙂 -iv-

iq

To co pise jami155 se mi jeste nestalo.Vzdy bylo rozhodujici datum odeslani.Ale je to otazka spis pro pravnika,na jakou stranu by se v takovem sporu pripadne priklanel soud.