Avatar uživatele
quentos

Už jste někdy zapomněli zaplatit účet? Jak si představují „uhrazení do dvou dnů“?

Pokud jde o mě, neměl jsem problém odeslat platbu ihned po upozornění, ale to by mě zeda zajímalo, jak je tomu v případě, že má plátce jinou banku? Převod mezi bankami přece trvává tři dny, „uhrazení do dvou dnů“ tudíž není reálné. Je v tomto případě rozhodující datum ODESLÁNÍ platby (a vědí o tomto i její příjemci)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, tuCZek, anonym před 4699 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Upřesňuji některé zde uvedené odpovědi:

Lhůta pro převod činí max. 1–2 dny :

  • pokud má plátce i příjemce stejnou banku, tak platba musí být připsaná ve stejný den
  • pokud jsou banky rozdílné, tak je platba připsaná následující pracovní den

Pokud není smluvně ujednáno, který den je rozhodný pro splnění peněžitého závazku, platí, že se jedná až o den, kdy byla platba PŘIJATA.

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/bankovnic­tvi-investovani/doba-prevodu-mezi-bankami/1000464/3­9565/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano,vědí o tom,proto je to tak nastavené,poté přichází na řadu penále za zpožděnou platbu.Aby se tomu dotyčný vyhnul,nezbývá než tam dojít osobně a uhradit částku přímo dané bance.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Jéje, dám si složenku tak, abych na ni nezapomněla… A už to je.
Naštěstí už ale převod mezi bankami netrvá 3 dny, ale 24 hodin!
Takže hlavní je, zda je CO poslat, jinak se to stihne i do dvou dnů.
A v případě nějakého penalizování (nikdo neposílá penále zas tak rychle) máte výpis z banky, že jste to odeslal tehdy a tehdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Musite dodrzet jejich termin – to znamena datum splatnosti. Proto vzdy , na kazdem prevodu – smlouve ( elektrarna , vodarna ) , mate datum splatnosti. Penize bych posilala vzdy radeji 3 dny predem – a posilam. A nepocita se do toho vikend. ! Ale nebojte ,kvuli 1 dni vas nezavrou. 🙂 Ale je mozne , ze vam dodatecne prijde penale – 2 kc a za prevod date 25. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iq

To co pise jami155 se mi jeste nestalo.Vzdy bylo rozhodujici datum odeslani.Ale je to otazka spis pro pravnika,na jakou stranu by se v takovem sporu pripadne priklanel soud.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek