annas

Už jste někdy přišli do místnosti za určitým účelem a zapomněli proč? Vězte, nejde o sklerózu, ale mohou za to dveře!

"Tohle je zajímavé zjištění… vědecky podložené …Když se vrátíte, většinou si vzpomenete, co jste chtěli…

Psychologové z University Notre Dame (stát Indiana, USA) objevili, že projití dveřmi způsobí v mysli proce, který se nazývá „ohraničení události“.

Ten oddělí od sebe dvě skupiny myšlenek. Náš mozek uloží myšlenky, které jsme měli v jedné místnosti a připraví nepopsanou stránku pro myšlenky v novém prostředí."

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/chtip-zavinily-to-dvere-0st-/p_zabava.aspx?c=A170407­_175702_p_zaba­va_wag

1. Víte, „co je na skleróze skvělé? Že člověk stále objevuje něco nového…?“ N. N.

http://citaty­.prokazdyden.cz/vy­rok.php?show=ha­danky&id=22.

2. Přece „skleróza nebolí, ale co se člověk naběhá!“ – České přísloví

https://books­.google.cz/bo­oks?id=SHw_AwA­AQBAJ&pg=PT155­&lpg=PT155&dq=skler%C3%B­3za+nebol%C3%AD,+a­le+%C4%8Dlov%C4%9Bk+se+n­ab%C4%9Bh%C3%A1&sou­rce=bl&ots=w2wHvIV8Qi­&sig=ACfU3U3h-T9K1JBkw5RMYt­d7QfxjylnDtg&hl=cs&s­a=X&ved=2ahUKE­wi9sZz9mInhAh­VCU1AKHUA3COAQ6A­EwAnoECAQQAQ#v=o­nepage&q=skler%C­3%B3za%20nebol%C3%AD%2C­%20ale%20%C4%8Dl­ov%C4%9Bk%20se%20nab%C4%­9Bh%C3%A1&f=fal­se

Obrázek
https://suppor­t.office.com/cs-cz/article/od­stran%C4%9Bn%C3%AD-nebo-vypnut%C3%AD-hypertextov%C3%BDch-odkaz%C5%AF-027b4e8c-38f8-432c-b57f-6c8b67ebe3b0

Nejlepší odpověď
led

Pamäť úzko spolupracuje s okolným prostredím. Ak to prostredie zmeníte, môže sa stať, že čo som to vlastne chcela napísať?
Aha, musíte prestať na to myslieť a radšej si v mysli predstaviť ten pôvodný priestor vašej myšlienky. Uvidíte, že ste ju tam vytratili pri prechádzaní do iného priestoru. Noste so sebou papier a ceruzku, ale nezabudnite si tú vašu čerstvo narodenú myšlienku zapísať a papierik nestratiť.
Je aj teraz, keď ma napadne myšlienka si ju rýchlo zapíšem do „notesa“ ale… kto sa má potom v tých mnohých poznámkach vyznať?

Další odpovědi
Drap

Ano, je to zajímavé zjištění. Proto možná taky mám rád velké otevřené prostory. Přesto však s tím občas musím bojovat. Oni tím ohraničením nemusí být ani dveře, ale i jiné dělení, které si třeba na první pohled neuvědomujeme.

  1. Ano, vím co je skleróza, ale momentálně si nemohu vzpomenout. Stává se mi čím dál častěji , že objevím něco zajímavého a později si vzpomenu, že už jsem takovou informaci někdy vstřebával. Vadí mi to nejvíce u jmen. Vzpomenu si na člověka,vím co dělá, jak vypadá, kde bydlí, co umí, a nemohu si zaa nic na světě vzpomenout jak se jmenuje. Nakonec si po jisté prodlevě vzpomenu. Někdy je to pár minut, někdy hodiny, i když už na to dávno nemyslím, že se mi to jméno vybaví.
  2. Ano nachodí, je to tak. Beru to však tak, že v mém věku je potřeba se i hýbat, takže to zřejmě mozek zajišťuje tímto způsobem předem, abych nezapomněl hýbat se.

Edison

… co jsem to chtěl… napsat…

Mc Merkurion

… takže ne sklerósa, ale dveře, škoda, že si to nebudu pamatovat … no ale na druhou stranu chodit voknem nebo mít stále otevřeno je taky blbost, takže to budu svádět na …

Edison

Obávám se, že problém nejsou samotné dveře, ale spíše ten portál, průchod, změna prostoru… jak zmiňuje uvedená studie… Takže lézt oknem nepomůže…

annas

Když je to vědecky dokázané? 🙂