Avatar uživatele
bolak

Už jste někdy podepsali petici?

Pokud jo, tak jakou a z jakýho ušlechtilýho důvodu? A četli ste ji pozroně celou, nebo vám jenom řekli o čem to tak asi je a ukázali prstem kde to máte podepsat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? manon, johana 56, anonym, anonym před 4273 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

< Něco jiného >

Doplňuji:
Ne, nenaskytla se příležitost, ale i kdyby byla, obávám se, že by musela sakramentsky dobře a přesně vyjadřovat moje názory, aby na ní přibyl můj podpis. Četla bych ji velmi pozorně. Připojit se k petici je pro mne zřejmě obdobně problematické jako stát se členem nějaké politické strany.

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano, protože byla smysluplná

Začala jsem ještě za komunistů,ale tehdy se tomu neříkalo petice a za podpis mě vyslýchala STB. Smysluplné-nevím, ale nějaký význam to asi mělo, když dnes máme svobodu slova bez cenzury a přístup k informacím. Další petice podepisuji průběžně během let, pokud věřím organizátorům a jejich důvodům a argumentům. Dnes není problém si sehnat informace a ověřit. Podpis některých peticí jsem pokládala za svojí občanskou povinnost…:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ano, protože byla smysluplná

Doplňuji:
Ale kupodivu mi ještě nikdo nedával žádnou papírovou petici k podpisu. „Podepsala“ jsem totiž internetovou petici Greenpeace proti těžbě ropy v Arktidě. Dříve jsem vídávala i nějaké petice v časopisech, ale v té době jsem neměla přístup k internetu. A tak jsem alespoň před problémy nezavírala oči a pomáhám jinak, což také celkem funguje.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bestanswer

Ano, protože byla smysluplná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

< Něco jiného >

Co takhle otázka proti otázce – už jste někdy organizovali petici?
Ale k otázce – sem tam ano, některé byly celkem zásadní. Nicméně je třeba si vždy přečíst co v ní je, popřemýšlet jestli tam nejsou chytáky a podepsat jen arch, kde je napsáno očem petice je. někdy se totiž podpisové archy mohou zneužít pro jiné petice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Ne, zatím nebyla příležitost

Podepsala bych petici za defenestraci současných politiků i petice, které doprovází demonstrace, podepsala bych klidně více petic, které by byly důležité, ale nevím nikdy dopředu, kde a kdy se má jaká petice podepisovat? Takže na to položím otázku a jsem zvědavá, jestli mi někdo na to dokáže odpovědět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

< Něco jiného >

Doplňuji:
ne nikdy nic takového a navíc to slovo -petice – se mi ani trochu nelíbí

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano, protože byla smysluplná

Doplňuji:
Několikrát. Vždy jsem ale pečlivě celé prostudoval a pokud byla petice totožná s mým názorem, tak proč ne ?

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Ano, protože byla smysluplná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Ano, protože byla smysluplná

Ano,když si majitel vedlejšího soukromého pozemku,který mu byl vrácen v restituci,pořídil kozla a nechal ho volně pobíhat.Nic příjemného po ránu,když vám do okna v přízemí kouká něco rohatého.Jelikož se mu zalíbilo konat potřebu právě u sklepních okének,bylo to i pěkně cítit.I když „novodobý milionář“ patřil k místní smetánce a tvrdil,že mu celý Městský úřad zobe z ruky,bylo to příliš i na jeho pracovnice,které se dostavily případ řešit – kozel ještě ten den musel pozemek opustit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Ano, protože byla smysluplná

Doplňuji:
Podepsal jsem online petici za to, aby Letiště Praha zůstalo Letištěm Praha a nepřejmenovávalo se na Letiště Václava Havla.

Opakovaně mi byla cpaná petice proti reformám zákona o VŠ, tu jsem podepsat odmítl (také opakovaně 🙂 ).

Upravil/a: jpau

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

johana 56, tak osobně by mi kozel nevadil a vlastně žádné zvíře. Tedy pouze některá exotická stvoření, ale spíše proto, že bych je raději viděla na svobodě u nich doma, než u někoho na dvorku.

před 4272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Ani mně zvířata nevadí,ale na noc byl vždy schválně přivázaný ke kolíku přímo pod okny.Sousedovy malé děti chodily spávat k babičce,protože se ho bály.

před 4272 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Však si také o Vás nic špatného nemyslím. Ale ten kozel vlastně taktéž za nic nemohl. Jenom doufám, že o něho bylo dobře postaráno – měl nějaký přístřešek a dostatek vody. A že byl na noc uvázán na kůlu pod okny je spíše neuvědomění člověka, který ho vlastnil.

před 4271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já podepsala petici za záchranu lázní Kyselka. Poslala mně ji sestřenice, která v této oblasti bydlí. Jinak si nevzpomínám.

před 4273 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak to věřím, to bych snad podepsala také, znám to tam a je to velký smutek…

před 4273 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Jsou místa, která už nikdo nezachrání… Ani petice. Tohle je jedno z nich.

před 4273 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek