bolak

Už jste někdy jeli na černo MHD?

Případně mašinkou?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano a úmyslně, ten prostředek by se stejně vydal na cestu tak proč za to ještě platit

Ano,nebylo kde si zakoupit jízdenku.Samozřejmě jsem byla přistižena revizorem a když mě hulvátsky vykázal z busu abychom „to“ mohli sepsat,chtěla jsem zaplatit na místě, ale měla jsem jen bankovku,na kterou neměl zpět a nutil mě převzít jakýsi protokol,že nejsem ochotná zaplatit na místě a chtěl abych v nějakém termínu jela do toho města znovu a někam na podnik a zaplatila na pokladně tam.Jeho argument zněl:Kdyby každý platil takovými penězi,kolik bych s sebou musel vozit na vrácení? Věřte,že mě to fakt nezajímalo.Skončili jsme u městské policie.Ti na vrácení měli.Jak to bylo dál,nevím,ale publikovala jsem tuto zkušenost a honorář mi vynahradil finanční újmu i tu pachuť…projedla jsem ho v dobré restauraci:D Jiný případ se mi stal,kdy jsem měla v jiném městě sice jízdenku,ale přejela jsem jakési pásmo-šup! A už mě měl.Ale byl to Člověk,když viděl z OP,že nejsem domorodec,udělil mi výtku.Všechno je to o lidech a já vím,že když i nevědomky dopustím se poklesku,platím…:D
Doplňuji:
JO! A mašinkou-to mám čerstvý zážitek: Po několika desetiletích jsem se vydala vlakem za dcerou.Tedy ne za ní po tolika letech,ale mašinkou.Cesta rychlíkem tam-utrpení-výluky,zpoždě­ní,nenavazují­cí přípoje.Předvídavě jsem si proto zakoupila hned po výstupu zpáteční jízdenku.Jenže-ono to platí jen do 24hod.a já se zdržela.Chtěla jsem jí vyměnit,to nešlo.Šla jsem rovnou za vlakvedoucím a průvodčím v jedné osobě a vysvětlila mu svou situaci.Vyslechl mě,pochopil a usadil do prvního vagonu,že „to“ nějak vyřešíme.Až někde u Nepomuku(jednalo se trať Plzeň -Č.B.) mi vypsal jakousi invalidní jízdenku za pár Kč a dal několik instrukcí v případě¨,že by přiše lrevizor.Podo­týkám,že jsem u dcery ještě nafasovalaště­ně,které jsem „pašovala“.Byli rozumní-průvodčí i štěně a dosáhli jsme cíle.Dráha neprodělala,ale já asi dlouho budu v dobrém vzpomínat na toho mladíka,který měl pochopení a nalezl řešení.Z každé situace se dá vybruslit,když se chce a nejsou lidi blbci…:D

Další odpovědi
led

Ano a úmyslně, ten prostředek by se stejně vydal na cestu tak proč za to ještě platit

V časoch, keď ešte v električkách a trolejbusoch sedeli sprievodkyne, prípadne sa prechádzali po vozni, sme, naša školská partia, vždy slušne oznámili: ´Teta, my nemáme lístky´ zasmiala sa a nechala tak. Ale my sme naozaj cestovali bez lístkov. Bolo to načierno, keď sme to vopred oznámili?

arygnoc

Ano a úmyslně, ten prostředek by se stejně vydal na cestu tak proč za to ještě platit

áno.
ako študent neraz i vlakom.

bol to skrátka adrenalín.
Akurát raz nás (partiu) za to škaredo šikanovali príslušníci VB.

Od tej doby MHD cestujem načierno skôr výnimočne, keď nie je dostupný automat, platba sms a pod.

Marunka2

Ano, ale nedopatřením

Stalo se mi to, když jezdívala na čtvrtletní jízdenky, že jsem si všimla propadlé platnosti. Naštěstí celkem včas, myslím, že hned druhý den. Jsem od přírody poctivec, např. na žádné škole jsem se nenaučila psát, natož tak používat, taháky. Takže když jsem zjistila propadlou jízdenku, polilo mne horko a hned na další zastávce jsem očekávala revizora 🙂. Naštěstí nenastoupil ani na třetí ani na dalších a tak jsem si mohla na konečné vyřídit jízdenku novou.

iceT

Ano, ale nedopatřením

…spíš než nedopatření to byla nemožnost koupit si lístek.Ale je už dávno a to se k černým pasažérům ještě nevolala PČR,pokud pasažér nebyl ochotný vytasit se s OP.Čili se sepsal papír,uvedla se adresa,kam se má poslat složenka s pokutou.To se ještě dala uvést falešná adresa,dnes to nehrozí.
A taky od té doby si lístek kupuju,i kdybych měla jet jen jednu jedinou zastávku.

briketka10

Ano, ale nedopatřením

jednou a to jsem si nevšimla, že mi skončila platnost měsíční průkazky a hned mě načapala revizorka a já ji v klídku podávám tu domnělou platnou a ona na mně slečno, dáte mi občanský průkaz – no mě polilo horko a říkám ji, že to není možný vždyť mi platí včetně dneška a ona ne ne dnes jste se měla přihlásit aspoň na peněženku, kde máte zůstatek 50,– Kč a to jste neudělala, tak jsem to měla za 500,– v tu ránu na dopravním, mohly bejt nový jeansy achjo :(
kdo by to byl tušil, že mám někde nějaký zbytek, když jsem jezdila jen na měsíční a najednou dopravní mafie mě takhle načape ??
Doplňuji:
ještě, když jsme jezdily se ségrou vlakem z Prahy, pak z Pardubic na Hradec Králové tak jsme si někdy nestihly koupit lístky a průvodčí po nás mladých studentkách málokdy tu kačku chtěl to byly tenkrát časy :)

Jiříček

Ne, rád se mačkám mezi spocenými lidmi a rád si za to zaplatím

Rocker

Ano a úmyslně, ten prostředek by se stejně vydal na cestu tak proč za to ještě platit

hanulka11

máš blbé možnosti -......moje odpověď ..... jela a proč ne ? Tys nejel nikdy načerno ?