JetoJedno

Vracejí se peníze při stornu zájezdu?

Kamarád jede s přítelkyní na dovolenou a oba uhradili nějakou část peněz, ale jeho přítelkyně chce zrušit zájezd a trvá to pár dní. Je tam nějaká šance nebo tak něco? Smlouva je na kamaráda.

Nejlepší odpověď
Edison

To je dotaz na špatném místě. Je potřeba se podívat do obchodních podmínek, případně do smlouvy a to může být dost individuální. Storno poplatky bývají stanoveny.

Další odpovědi
Drap

Podle doby kdy dojde ke stornu a podle uzavřené smlouvy. U každé kanceláře jinak.

Kepler

Pokud je cestovní kancelář pojištěná proti stornu zájezdu, pak ano. Takové pojištění opravdu existuje. Pokud takové pojištění nemá, vyplácet nic nemusí. Jinak viz obchodní podmínky.

Arne1

Pokud máte zakoupené cestovní pojištění a v něm storno zájezdu, tak se to dá stornovat skoro bezbolesně (možná s nějakým procentem, viz pojistné podmínky). Jenže POZOR! I takové storno musí mít relevantní důvody – nemoc a podobně, opět bych odkázal na pojistné podmínky.

Pokud jsi pojištění storna neobjednal, máš smůlu, dodatečně to nejde. Osobně si myslím, že kupovat zájezd mnoho měsíců dopředu bez téhle pojistky je hazard.

Kepler: pojištění storna není pro cestovku, ale pro klienta. Pojištění cestovky je proti jejímu úpadku.

Dochy

U každé smlouvy by měli být předem dané podmínky, vč. storna. Lze se pojistit např. pro zrušení dovolené v případě nemoci apod. Mám u sebe jednu smlouvu, kde je storno pro zahraniční zájezd:

(bacha, popsáno jako „ve výši SKUTEČNÝCH nákladů, nejméně však“, což dává cestovce dost velký manévrovací prostor)
46 dní předem 2000,– za osobu
29 dní předem 30%
15 dní 50%
7, 70
4, 80
0–3, 100

Arne, Kepler: Chyba u Keplera mi ušla, pojištění cestovní kancaláře nemá nic společného se stornem zájezdu ze strany zákazníků…

Nicméně u každé objednávky by měli být předem jasné storno podmínky.

Michálek1245

Dobrý den, z mé zkušenosti hodně záleží na tom, jaké máte cestovní pojištění. Jestli jedete s CK nebo CA, tak ty mají v obchodních podmínkách danou rozhodnou dobu, do kdy vracejí peníze za storno zájezdu. To ale řeší právě cestovní pojištění, třeba v době covidu se to fakt vyplácelo, protože spousta lidí onemocněla třeba týden před zájezdem a nemohla jet na poslední chvíli.

annas

Dochy a Arne1,

děkuji za objasnění. Četla jsem neoozorně.