zjentek

Uvítali byste v zákoníku trestný čin demagogie?

Já ano viděl bych demagogii na 2,5 tvrdé zkušebně na 4 až po 8 slušných poctivých + tvrdá fyzická práce samozřejmostí na denním rozvrhu, například lítým davem volený a výchovou rozený demagog Fiala by šel natvrdo někde okolo horní hranice neboť být nebezpečný sobě i okolí a taktéž sebe i okolí ZJEVNĚ poškozovat vyžaduje zvláštní ochranu už dnes i bez tohoto zákonu o… Děkuju.

@Dochy>>> ještě jsem neviděl veřejně (ve veřejném prostoru) vykládat nepravdy tak bravurně, až tak klidně, vyrovnaně, beze studu a s grácií, s nulovou sebereflexí, nulovým sebezapřením, kdy v tomto exemplárním příkladu lidské „povahy“ ani „řeč těla“ nic nevypoví o vnitřnímu morálním zašpinění (které z křivého špinavce jindy vždy tak nějak samo vyzáří), jako to vidíme právě u doktora Fialy.

V případě tohoto pána bych coby řadový občan země, kde vládne, uvěřil, že ty nejamorálnější skutky jednotlivce jsou známkou jeho ctnosti. Což je bohužel přirozené, protože takto mi on sám svou ubohost vlastně podá a díky již zmíněným faktorům přibližovaným v odstavci výše, pak tato ubohost veřejně platí za ctnost.

Tento příspěvek budiž také odpovědí zda první je hmotná realita se svým nedílným prostorem pro myšlenky či zda nehmotné myšlení v prostoru bez hmoty vzápětí quickly utvoří hmatatelnou realitu okolo nás.

Ale beru, že uzákonit páky na pokřivené lidi povede znovu jen ke zvěrstvům, protože prostě a jednoduše nelze (zde příčinná souvislost s předchozím odstavcem) nejprve trestat pokřivené lidi a teprve potom s rozvahou stanovit zákony jejichž znění by tyto snadno usvědčilo aniž by vznikl jakýkoli prostor možnosti zneužití zákona týmiž. Děkuju.

Nejlepší odpověď
da ny

V žádném případě!
Paragraf je pořádně klikatý. 😉
Byla by to obrovská „zbraň“, v rukou vládnoucích stran, nápomocné justice.
„Zbraň a bič“ na nepohodlné politiky, osoby, s vlastním názorem (nadělají z nich nejen dezinformátory, ale i/nebo demagogy).

„Demagogie je v moderní době působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci, zejména mezi lidmi neschopnými kriticky myslet.“
https://www.pe­nize.cz/slovnik/de­magogie

Další odpovědi
Dochy

To je to samé jako trestat blbost. Ona se tedy často trestá sama, ale zavinění pro účely trestního řízení zpravidla neprokážeš.

A proč zrovna Fiala? Je fakt, že je nejvíc na ráně a že by jako politik nějak fungoval … no…
Ale když vezmu sbírku viditelných lidí, tak zrovna na demagoga roku bych našel větší množství perspektivnějších adeptů.

Disraeli

Dejme tomu, že by se to nějak usketečnilo a objektivně praktikovalo. V takovém případě by zcela vymizela politika (takže celá vlády, parlament, všelijaké orgány). Politika a politici by již nemohli být. Ve výsledku žádný stát, jen anarchie.
V opačném případě, by NĚKTEŘÍ začali potírat demagogii (dle svého uvážení, ti u moci, získali by nad tím kontrolu) a stala by se z toho diktatura, totalita.

V první řadě by se musely zcela zrušit kampaně a volby. Protože světe div, (mj.) na demagogii stojí.

Hlada

Ne. Zákonů, vyhlášek a jiných různých omezení, které se týkají obyčejného člověka, už máme teď víc než za doby socializmu, která byla vnímána jako doba nesvobody. Naopak, už od základní školy by se měla zdůrazňovat osobní odpovědnost a soudnost.

elkon

Taková hovadina může napadnout jen Tebe.

zjentek

Dochy a ona blbost se ve společnosti netrestá?

Dochy

Až na vyjímky ne dle trestního práva.
Tak ona ta demagogie… když vezmeš konkrétní případy, tak se někdy také trestat dá: šíření poplašné zprávy, podvod, pomluva,…
Ale samotná „demagogie“ – je jen prázdný pojem. To můžeš trestat hlad a žízeň také 😉

Disraeli

zjentek, Jistěže budou téměř za každých okolností Fialu bránit – protože ho volili (asi jako ti u Babiše, Okamury atd., stejný princip, jen jiná strana). To, že je to demagog a mele ho_vna s octem podavaná na stříbrném podnosu, není podstatné. Je to totiž jejich demagog. A musí si stát za svým, když už si toho pikačua vybrali.

Disraeli

Tj. buď to nevidí, vidět nechtějí anebo zapírají. Tak či tak prostě „objektivita“ v praxi. Subjektivní, zauajtá objektivita – tedy žádná reálná objektivita (jen si třeba myslí, že jo, vidí/slyší a hledají, co chtějí. A hledají „svou“ vlastní objektivitu a pravdu. a pak ji zastávají a brání. Jako většina lidí).

zjentek

Bez ohledu na to, jde o tragédii. Celý tento společenský systém/řád.