plebs

Uvedené váha na fotografii se používala v které době?

Koupil jsem mini váhu odhaduji možná z doby socialismu za Německa nebo Tatíčka případně Císaře pána.

Odpovědi
Kazatel

Bylo to v době, kdy ještè nebyly váhy digitální.

Tonda Káňa

Nevim, ale takovou mě vází moje doktorka doteď 🤪

Mp2

Je závěsná, takže např. ryby nebo něco, co se sbírá do kyblíků.. v terénu..
Orientačně..

Vezmeš brigádníka, řekneš mu:
Hele dávej do každýho kyblíku 5kg brambor to znamená, až ručička bude tady, tak tam pověsíš jinej kyblík a zase 5kg a takhle až dokud ti kybliky nedojdou a ty nedojdou nikdy.

Nebo…
Tady do týhle vany dávej ryby, který mají přes 4kg, do týhle ryby, který mají pod 4kg ..

plebs

Hellou Tonda Káňa je Anděl či něco podobného je to váha max. 500 g.?