annas

Umíte říkat NE bez pocitu viny ? Nebo říkáte často ANO, i když byste raději řekli NE?

Nejlepší odpověď
Drap

Už jsem se to naučil, trvalo to sice dlouho, ale jiná cesta neni. Říká se mě ale NE pořád dost špatně.

Další odpovědi
cappuccino

Jsem na tom podobne, jako Drap. Byl to dlouhy proces, nez jsem pochopila, ze to NE se proste obcas musi rict.
Clovek se nesmi nechat zadupat a nesmi byt porad vstricny. Jinak to je na jeho ukor.

Filip84

Jako „krutě“ upřímný říkám ne velmi, velmi často. A ne, nemám s tím žádný problém, rozhodně ne pocit viny. 🤦‍♀️

Jiří Bohumil

Ono také záleží na tom, jak zní otázka. Někdy i při odpovědi „ANO“ může člověk mít pocit viny. Pokud ale odpovídám podle svého svědomí, přesvědčení a poctivě, tak si pak pocit viny mohu vyloučit v obou případech.

led

Nemám príčinu cítiť vinu pri bežnej odpovedi.
Iné je, ak by som bola naozaj vinná, cítila by som vinu bez ohľadu na odpoveď.

aliendrone

Žádný problém (pokud by šlo o nějaký „pocit viny“), jsem ALIENDRONE. 😁
Nicméně po letitých zkušenostech jsem objevil, že existují i JINÉ (a často vhodnější/výhod­nější) odpovědi, než „Jdi do hajzlu!“ apod., které STOJÍ za vyzkoušení. 😉 😄

zjentek

  1. Ano!
  2. Ne!

An, já mám docela opačný problém, než se na to ptáte. Totiž já nedokáži přirozeně skákat šipky do rektálů právě způsobem, jak vyznívá z otázky. Fakt mně to činí značné obtíže. Proto taky najít si v ČRdeli přátele, to je pro mě SAKRA DŘINA, milá An! Děkuju.

zjentek

Páni, led, to jste výborná. Toho si CEŇTE, takových lidí okolo není vůbec mnoho.

zjentek

Filip mám to podobně akorát s rozdílem že mně coby autistovi dyslektikovi se častou popletou písmenka a místo ne ze mě vypadne třeba „běž do prdele“ a tak různě a podobně.