rygol

Utesneni keramickych trubek

Existuje nejaky tmel (konkretni prudukt, ktery mohu koupit) na utesneni spoju odpadnich keramickych trubek?
Doplňuji:
Nemuze pena proniknout dovnitr a nasledne branit prutoku vody?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vypěňte to PU pěnou. Je na to specielní kanalizační.
Doplňuji:
Použijte buď tu kanalizační nebo nízkoexpanzní PU pěnu. Ta tolik na objemu nenabývá.
Pěna bude ale expandovat cestou mírnějšího odporu a to je ven z hrdla. Po vytvrdnutí pěny dostanete pevný, pružný a těsný spoj.

Další odpovědi
hornik.

Tak to pěňte na 2×. Jednou uvnitř vytvořte prstenec a po čtvrthodině dopěňujte zbytek. Nebo to ucpěte konopím, nic se tím nezkazí.

Pájo

Konopí a cementová malta, má-li to být „na věky“. Po skončení práce můžete vzít sítko a přecementovat spoje ještě čistě cementem. Ve vlhku bude pěkně pomalu vyzrávat.

hornik.

Mám dojem že kvalita PU pěn kolísá. Takže jim nevěřím. Konopí s cementem na utesneni spoju odpadnich keramickych trubek už nefunguje?

mosoj

To přeci nemyslíte vážně. Kolik kartuší s pěnou jste ve svém životě zpracoval. Jak kvalitní pěnu chcete na zatěsnění kanalizace ?
A vůbec co myslíte kvalitou PU pěny.