Kelt

Ušetřil bych nějaké místo, kdybych si soubory převedl na mailovou schránku?

Tak si prohlížím, kolik mám souborů, jaká je to velikost atd. Mnoho filmů, textu a podobně. A přitom mám mailovou schránku kde si ukládám doručené maily a ta má neomezenou velikost. Klidně si mohu poslat mail sám sobě, nebo mohu přidělat nějaký soubor na nějaký mail. Bude s tím sice práce, ale uvolním si dočasně místo na PC i v USB souborech. Celkově to odhaduji na 1 T informací, že chci přenést a souborů mám několik desítek tisíc. Nevím, kolik mohu najednou odeslat mailem a jak to bude dlouho trvat. Jak se na to díváte ? Doporučujete to? Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

To nemá vůbec žádný smysl.
Velikost e-mailu je omezená.
Rychlost uploadu je často nízká.
Zálohování soukromých dat kdesi je určité riziko.
Vzhledem k tomu, že cena 1 GB na HDD je dneska něco málo přes 1 Kč, nemá význam někam data posílat. Jestli chceš ušetřit, můžeš koupit za hubičku staré disky a ty pripojovat přes rámeček nebo jen přes redukci.

Další odpovědi
dubraro

To je tak trochu škrabání pravou rukou za levým uchem. K ukládání souborů jsou určeny jiné internetové služby, např. Google Disc nebo Dropbox. Za 1TB budeš ale asi muset již zaplatit, myslím že tak velký prostor se zdarma nenabízí. Ta neomezená mailová schránka asi taky není tak úplně neomezená. Uvaž, jestli by nebylo lépe koupit si externí disk.

Edison

Používat mail k zálohám a ukládání je bohapustý nesmysl vzhledem ke složitosti přístupu k takto uloženým datům, jednak k velikostem. K tomu, co píšeš nejlépe vyhovují cloudy. Kupovat disk (nas, cloud) domů je v zásadě možné a pohodlné, ale… Několik velkých ALE: V případě, že tě vykradou, nebo že vyhoříš… máš zálohu doma kde? No v pr…yč… Taková záloha opravdu moc zálohou není. Záloha dat „kdesi“ jak píše Hlada je stejné riziko (možná dokonce menší), než doma. A další věcí jsou rychlosti. Další věcí je přístupnost dat. Doma to moc rychlé nebude a vyžaduje to už jisté znalosti, aby to šlo alespoň obdobně, jako z nějakých cloudů v internetu.

aliendrone

Teoreticky to jde, ale nedoporučuji. To „neomezené“ snad už znáš > „neomezený tarif“ (ale jen do X GB, pak ti naskočí prasoidní FUP ;)) apod. Neříkej, že to neznáš, přemýšlej o tom. ;)

Pokud je to nějaký FREE mail, tak to je vyloženě hazard, obvykle ti ho můžou zrušit BEZ udání důvodu a máš po žížalkách. :( A to nemluvím o často omezené velikosti příloh (přestav si ten opruz s dělením velkých souborů)!

Pokud je to tvůj VLASTNÍ mail (jsi majitel domény), není lepší použít na svůj zaplacený diskový prostor klasické FTP? ;) :D

U 1TB dat jde už i o komfort (především o čas), tady bych si zaplatil cloud (2TB G-disk stojí 250Kč/měsíc a výhoda je, že to můžem mít k dispozici kdykoliv na čemkoliv), ale uvaž, jestli není za ty prachy lepší k zálohování/sys­lení pořídit 2TB HDD. https://www.czc­.cz/wd-blue-ezrz-3-5-2tb/178165/produkt

EKSOT123

Mě jdou mailem posílat přílohy jen do 10 MB, film bych musel rozřezat na 100 částí.

aliendrone

Pořiď si gmail, ten sice dělá je 25MB, ale řeší to přes Google disk, tudíž když tam něco upneš, získáš odklikávací odkaz ke stažení, který někomu pošleš a on kliknutím na něj sosne sám (nic jiného, pouze ten odkazovaný soubor). Nejdřív to ale musíš na ten G-disk pochopitelně upnout. Já si takhle běžně posílám s lidmi filmy, je to jednodušší, než někomu vysvětlovat jak sestavit FTP. :)