zjentek

Určuje kvalitu piva spíše jeho cena, nebo třeba množství alkoholu v něm obsažené?

Staročech, 0,5l plech, alk 5,2%obj., 7,90Kč ;)
(obdobná cena ve skle)

Chtěl bych se napít dobrýho piva a teď v tom opravdu mám trochu guláš.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Chceš-li se napít dobrého piva, tak větší šanci budeš mít v hospodě, kde ho umí ošetřit a načepovat. Spekulovat o kvalitě piva nad plechovkou v akci nemá cenu.

Další odpovědi
Kepler

Ne nutně, kvalita piva závisí na mnoha faktorech. Jednou jsem si ze zvědavosti koupil dost drahé pšeničné pivo, taky přes 5% alkoholu a nedalo se to piť ani řiťú.

aliendrone

Cenu piva ovlivňuje především investice do reklamy, teprve pak ostatní náležitosti (cena surovin atd.). Množství alkoholu v pivu neurčuje jeho kvalitu, tu určují jiné faktory – kvalita vody a surovin, technologie výroby a především MISTR sládek. Když je sládek nanic, ani NEJ suroviny to nazachrání. :D :D :D

marci1

Kvalitu piva zřejmě nejvíce ovlivňuje jeho výroba. Zjistit se dá dlouhodobým zkoumáním. Každý má to své za jediné. Někdo třeba „neocení“ Plzeň, ale polské „pivo“ Ambrosius, lidově zvané sobí ch..nky 🙂

lota

Kvalitu určuje asi spíš složení, technologie, nakonec to by měla reflektovat i cena.

zjentek

Lamolam, hm tak díky za radu, ale já si luxus dopřeji raději z pěkně hnědý flašky na zahradě. Co je ošetřit pivo? Dát mu správnou teplotu a vyčistit trupky? Co vše to vyžaduje? U nás na Prajzske si personál pohostinství již dávno osvojil zcela odlišné atributy, než pod které by spadalo třeba správně načepovat či ošetřit pivo, nedejbože i sklenici!