KennAdams

Unavené oči, jak na ně

Zdravím,

někdy mívám unavené oči, jestli se to tak dá nazvat. Z ničeho nic prostě pak na nějakou dobu (pár minut) nevidím (jako vidím, ale ne tak zřetelně)a vidím tak, jako bych byl oslněn sluncem. Nevím, jak se tento stav dá popsat. Jako kdyby jste se zadívali na slunce, tak jste pak taky nějakou chvíli trochu slepý.

Toto se mi stává, když se trochu zadívám na nějaké světlo (monitor, žárovka atd.). Každý mi říká, že je to tím, že mám unavené oči a že na to jsou kapky. Jaký názor máte vy?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Ano, to může způsobit únavu očí. Kapky se na to prodávají, ale zkušenost s nimi nemám. Při dlouhodobé práci s počítačem je dobré si dělat přestávky, zavřít oči a promnout víčka a krční obratle. Taky jsou na to růžné cviky http://www.mi­neralfit.cz/di­ety-a-cviceni-clanek/telocvik-pro-unavene-oci-516