Umí Garmin turistické navigace navigovat i po silnicích?

Nemám s tím žádné zkušenosti a zajímalo by mě, zda-li to umí, případně, zda-li i mluví a i přepočítávají trasu a i je tam možnost typu výpočtu (nejrychlejší, nejkratší) anebo se mi ukáže jen mapa a nenavigují.

Nejlepší odpověď
TONICK

Umí. Nemluví (krom Montany), trasu přepočítávají, pokud jim to nastavíte, volbu máte Na silnici pro čas (nejrychlejší) a Na silnici pro vzdálenost (nejkratší). Mapa se Vám ukáže, ale navigace Vás navede (ale nepoví Vám to, jen ukáže). Někdy turistické navigace vypočítávají trasy podivně (nejsou primárně určeny k navigaci po silnici, ale mají tu možnost) a může to místy vést k vypočítání nelogické trasy (cíle ale samozřejmě dosáhnete).

Další odpovědi
Hlada

Musíte mít mapu i navigaci, které podporují routing. Ne každá mapa a navigace to umějí. Obecně ale turistickou navigaci do auta nedoporučuju. Pokud si nekoupíte předraženou Montanu, tak žádná jiná nemá hlasový výstup, což je pro použití v autě zásadní. Sledování mrňavého displeje za jízdy v neznámém městě není ani pohodlné ani bezpečné.