gecco

Umějí otcové zašívat?

„Máme rok 2017 a je čas uznat, že také otcové umějí zašívat,“ řekla Sam Smethersová ze společnosti Fawcett Society, která chrání práva žen.“
Zdroj: http://byznys­.lidovky.cz/me­ne-prace-pro-maminku-marks-spencer-pobouril-etiketou-na-detskem-obleceni-1uq-/firmy-trhy.aspx?c=A170306­_140401_firmy-trhy_ELE
___
Mám několik vtěrných dotazů

  1. umí(te) – muži, šít/zašívat?
  2. zvládáte i jiné – před „2017“ – ´ženské´ práce (vaření, praní, žehlení, úklid…)?
  3. frustruje či pobuřuje vás takto směřované smýšlení (´rozdělující svět´ na ženský a mužský)?
  4. a jak jste na tom vy, ženy – zvládáte vyměnit kolo u auta, opravit bicykl, naštípat dříví…?

___
A mohu-li poprosit – odpovídající – přidejte mi do odpovědi věk (nebojte holky, stačí ´kategorie´ – třeba – pískle, v nejlepším věku, mám vnoučata, ledva dejchám…
😉
Děkuji…
_____________­________________________­____
Jo – včil mi došlo, že vyzvídám a nesděluju…
😉

  1. ano – včetně štupování ponožek či zužování košil a kalhot, ale dělám to jen v ´nouzi nejvyšší´ – a nerad (preferuju jednodušší – koupit jiné)
  2. z jmenovaných nezvládám úklid (zvládám, ale podle holek to není vidět 😉, vařím rád – a podle ´jedlíků´´i dobře 😉
  3. nevadí mi to, rozesmívá – nechápu, proč se takovými prkotinami někdo vážně zabývá
  4. mám rád holky, které si – v nouzi, poradí skoro se vším (případně se jim, posléze, omluvím, že tehdy a tam sem nebyl)

___
51, věčný puberťák – jen už trochu pomalejší a dýchavičný…
😉

Nejlepší odpověď
Dochy

  1. Ano, ale zpravidla nerad (rád v situaci, kdy je to „výzva“)
  2. Ano, některé nerad. S vařením jsem docela v poho, vypere pračka a já ji k tomu klidně ukecám, ostatní je horší (jde spíše o chuť to dělat než to umět či neumět Jsem přesvědčen, že by CHLAP měl umět udělat cokoli v domácnosti). Žehlení jen z donucení.
  3. Absolutně s tím nemám problém. Tedy nepobuřuje v případě takovéhoto víceméně nevinného prohlášení na stereotypech založeného. Pokud by mně někdo označil za bábovku jen proto že zrovna vařím, nebo něco doma šiju, měl by se mnou problém.
  4. To se mně asi netýká. Pokud mohu něco naznačit… svou polovičku bych k ničemu z toho radši nepouštěl, ale má matka zvládala z těchto činností vše.

X: Ze školy už jsem dávno venku a do důchodu daleko

Další odpovědi
L. da Vinci

Možná ano, umějí zašívat, ale co vím jistě je že umí zatloukat, zatloukat, zatloukat!

dubraro

Ovládám a pravidelně vykonávám všechny domácí práce. Tím nechci říct, že bych je vykonával rád. 56

Jen rození a kojení dětí mi moc nejde…

Kepler

ad1) umím, ale ne moc kvalitně. Radši koupím nové. Zašívat SE mi šlo rozhodně líp.
ad2) bez problémů, ale žehlím nerad, výsledky nejsou dokonalé
ad3 v tomto směru nemám vyhrocený názor, některé činnosti líp přísluší jednomu z pohlaví

Jsem už důchodce a tak mě unaví i pozorovat, jak někdo pracuje ☹

JájsemRaibek

  1. Ano, normálně tak dvěma, třema druhy stehů.
  2. Vaření ano, pran ano, žehlení ano-ale nedělám to, úklid ano.
  3. Na něco jsou ženy pečlivější než muži (tím neříkám, že všechny a všichni), pokud někdo má potřebu to dělit, ať dělí, jnak si mslím, že dělit netřeba.
  4. Nevím,jsem muž. Co se týče mé ženy, tak ne, ne, ano.

Mc Merkurion

… ano, umím, na vojně maminka nebyla … ale nyní, přestože to zvládám, s radostí je přenechávám manželce (proč bych se proboha jinak ženil) … vyjma vaření,ale na to musím mít chuť …

… manželka musí samozřejmě všechny tebou vyjmenované věci zvládat >>> chtěly přeci rovnoprávnost a genderovou vyrovnanost, tak se nenechám aktivistkama popotahovat, že ji nenechám naštípat dříví …

… přestože je mládí v p***** a do důchodu daleko, cejtim se na dvacet …

Drap

Šít mi nedělá problém. Musel jsem se to naučit sám. Nezašívám sice běžné věci, ale dovedu spoustu věcí ušít. Kdysi jsem i část své produkce prodával. Hlavně jsem dělal sportovní věci. Vyprat bych vypral leda v ruce. Jak se pouští a obsluhuje pračka netuším. Vařím vyjímečně, převážně když neni nikdo jiný a musím si uvařit pro sebe. Vařívám o dovolených a při táboření. I se povedly buchty na ohni a to považuji za vrchol.Nerozděluji svět na mužské a ženské práce. U nás je to rozděleno tak nějak přirozeně.
Věk – už hodně pokročilý, ale srdce je mladé

Jiří Bohumil

Jsem, co se týká věku, už „dědek“, jak uvedeno v mém profilu (i když se tak někdy ani necítím, pokud pominu, že mně bolí celý člověk). Nechci „machrovat“ ale všechny výše uvedené „ženské“ práce jsem schopen zvládnout a pokud je potřeba, zvládám běžně. A nic mě na tom nepohoršuje. Stejně jako práce zednické, stolařské, montážní, elektrikářské a další. Zkrátka Ferda mravenec-práce všeho druhu. Pouze, vzhledem k rozdělení funkcí v organizační jednotce-rodině, ponechávám tyto „ženské“ práce na manželce. Ale někdy se jí do toho pletu (zejména do vaření) a pak mám z toho dokonce někdy docela zle. Ženy někdy totiž nerady vidí (a uvědomují si) že mimo sexu, může být jejich muž docela soběstačný. 🙂
Toliko k Tvému dotazu, snad jsem vyhověl Tvé zvědavosti. Zdravím.

led

Krásne priznania, chlapi, blíži sa 8.marec (pro hezky česky mluvících: 8.březen), ukážte prakticky svoje schopnosti a prekvapte manželky http://www.os­kole.sk/userfi­les/image/1mat/an­gl2.bmp

gecco

Dochy – chlap MUSÍ umět (a pokud možno s radostí) udělat v domácnosti cokoli, co je potřeba (a o co je, případně, požádán…). *)
😉
O kousek ´menší´ chlap to musí umět aspoň zorganizovat a zaplatit…
Jinak to není chlap…
😉
___
*) Mám ale takový nepříjemný dojem, že definice chlapa a muže už nejsou totožné…

ivzez

Chodím sem teď o něco méně a tvoje otázka
mi "utekla. Tak aspoň tady:
Umím nařezat a naštípat dříví a občas i něco menšího
v domácnosti opravím. Opravit kolo neumím
a vyměnit kolo nejen neumím, ale ani nepotřebuji
(nikdy jsem se nenaučila řídit auto)…
Věk ± víš (nezveřejňovat!).