Krejcík

Ulomil jsem si kousek zubu, co teď?

Ahoj, kousnul jsem do tvrdého jídla (já blbec) a ulomil jsem si asi 2mm prostředku horního předního zubu. Jsem z toho dost nešťastnej, k zubaři už jsem se objednal. Není to normálně tolik vidět, ale zblízka určitě dost (radši se ani nebudu smát). Ale co bude řešením? Myslím, že kdyby se to po stranách trochu ubrousilo, tak to bude dobré. Ale je to přece jen zdravý zub, tak to možná není ideální řešení? Pokud tedy vyplnit, nebude to vidět? Ta jiná barva pravého zubu oproti výplni. Kolik taková oprava vůbec může stát? Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Alesh

Dobrý zubař ti do dostaví dobrým materiálem v dobré barvě. Pak nepoznáš nic, bude to jak originál, z tohohle problému bych si fakt hlavu nedělal.

Teda takhle… pokud by ten zub byl prasklý, tj. měl by prasklinu dolů ke kořeni, tak by to skončilo korunkou, ale to ti řekne až ten zubař, až to prohlédne, zrentgenuje apod.
Cena záleží podle rozsahu, to doplnění možná lze i na pojišťovnu, lepší matroš bude jistě hrazený pacientem. To pak záleží na tobě, co budeš chtít. Můj názor je jasný: „na zubech nikdy nešetřit a dát si to nejlepší, co ti můžou nabídnout“.

Další odpovědi
Kepler

Tvůj první krok objednat se k dentistovi byl naprosto správný. Ideální řešení ti může provést právě on. Teď záleží jen na tom, jak dobrý zubař to je a jak drahý zubař to je. Podobný případ jsem zažil i já, když jsem šel s rukama v kapsách do kopce a po sněhu. Uražený kousek předního zubu pak velmi dlouho kryla výplň, než jsem si ty hlodáky vyrazil definitivně.

elkon

Vidět to nebude a připrav si ± 1000Kč. Záleží na velikosti opravy.

mosoj

Keplere, kdepak ještě pracuje dentista? Probuď se!

Mc Merkurion

… no tak voni dlouho ne: „přičemž i ti dentisté, kteří by získali oprávnění vykonávat práci dentisty v posledním možném termínu, by ji nyní museli vykonávat již více než 56 let“ https://zdravot­nickepravo.in­fo/dentista/
ale na druhou stranu má pravdu: „Lékař stomatolog se označuje jako zubní lékař, či obecně jako zubař, nesprávně někdy také jako dentista“ https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Stomatologi­e#cite_note-2

Kepler

To jako myslíš, že u nás nepracují zubní technici? Na ulomený zub by stačili. Mimo to, dříve to platilo i jako označení pro zubní lékaře.

mosoj

Tak zkus takto titulovat svého zubního MUDr.
Dříve stačil i kovář!!
Jako obvykle kecáš!!!