ladadvor

Ukončení pracovního poměru z mé strany. Jaké jsou teď možnosti nemocenské?

Měl jsem zaměstnání 7 měsíců, sám jsem podal výpoveď než abych šel na nemocenskou. Teď toho lituji. Jaké bych měl podmínky na nemocenskou v nové práci a mohu si vzít nemocenskou v již včera ukončené? Četl jsem něco o 7mi denní ochranné lhůtě (viz https://online-finance.info/ne­mocenska-kalkulacka-kolik-je-za-neschopenku-2020/, https://www.fi­nance.cz/475078-kdy-neni-narok-na-nemocenskou/)

Odpovědi
nyjono

V nové práci ti mohou dát výpověď ve zkušební době, pokud budeš hned nemocný.
Tady jasně vidíš, že je dobré trochu myslet.
Pokud ti něco je a měl bys být v domácím ošetřování, je zbytečné dávat výpověď, pokud jsi byl v zaměstnání spokojený .
Jen trochu nechápu, pokud jsi nemocný, proč se neléčíš a chceš nemocný nastoupit do jiného zaměstnání???

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

ladadvor

V práci jsem nebyl spokojený, přešel jsem na jinou pozici kde jsem byl měsíc. Navíc to vypadá že firma má finanční problémy a mohla by zkrachovat. Mám tam 30 dní dovolené, když jsem si je chtěl vybrat dříve nebylo mi to umožněno ale nijak mi nepropadnou. Proto je pro mě důležité dostat dovolenou proplacenou než zkrachuje. Výpoveď jsem podal s tím že si najdu novou práci hned, až poté jsem si uvědomil že lepší by bylo si vzít nemocenskou, odpočinout si, stejně chodím k psychiatrovi a beru léky.

Hlavně by mě zajímalo kdybych si vyřídil nemocenskou v ochranné lhůtě 7 dní po ukončení, zdali ta nemocenská může trvat max. 7 dní po ukončení nebo už je to na zdravotním stavu závislé.