Jouujou

Ukončení poměru s odstupným

Dobrý den, dělám ve skladu.Šéf si na mě zasedl a dal mě na těžké zboží. Úplně bez důvodně opravdu. Jsem hubené postavy 45kg. Vypadá to jako šikana :/ o mém zdravotním stavu dotyčný věděl. Ruplo mi v zádech i když věděl že můj stav fyzický stav neni vhodný. Ruplo mi v zádech a skřípl se mi sval v dolní oblasti páteře. Bolí to jako čert.

Ale už teď vím že tam nechci zpátky protože se po mě pošlape. U závodního lékaře jsem ještě nebyl.

Potřebuji se zeptat jak mohu dostat odstupné. Nebo docílit toho aby mě vyhodili z minuty na minutu. Myslím si že se po mě bude naschvál vozit dále. Šikana trvá tři roky a já už si nevím rady. Dekuji za případnou pomoc budu moc vděčný. Krásný den :/

Nejlepší odpověď
Pepa25

Mám pro vás dobrou zprávu: už nemusíte trpět ani minutu navíc ani se nechávat vyhodit (to je hloupý nápad!) – stačí se dohodnout se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru dohodou a klidně zítra skončíte a máte to za sebou.
Teď ty horší zprávy: pro nárok odstupné musí být splněny důvody podle zákona nebo kolektivní smlouvy – že už si nevíte rady se šéfem mezi důvody bohužel není. Ano, je tam pracovní úraz nebo nemoc z povolání, ale to samozřejmě musí potvrdil lékař.

Zdroj: https://www.pra­voprovsechny.cz/clan­ky/nemoc-z-povolani/

Další odpovědi
Themeansar

Zajdi za lékařem