Avatar uživatele
anonym

Ukončení nájemní smlouvy

Dobrý den, chci se zeptat, co mám dělat, když jsem ukončila nájemní smlouvu a předala majiteli byt, s tím, že mi kauci vrátí do 15 dnů a on mi řekl, že jsem mu zničila podlahu a umazala zdi a chce to po mě zaplatit??? Na podlaze jsou dvě rýhy od postele, o tom vím, byla jsem ochotná zaplatit mu alespoň něco, ale chce jí vymněnit celou. Pokud jde o zdi, ty byly špinavé již při nastězování, sám se nabízel, že mu doma zbyla barva, kdybych chtěla. Mám v tomto případě nějaká práva? Chci svou kauci zpět, s tím, že jsem ochotná zaplatit část podlahy. Podlaha byla rok a půl stará, když jsem se tam stěhovala a nemíním mu jí platit celou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5075 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Tak majiteli navrhněte,že podlahu opravíte,co se týče zdí,buď vymalujte,nebo se s ním hádejte,sežeňte svědky,kteří dosvědčí,že byly špinavé.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Moje odpověď je jednoduchá co se týká zdí. Máte to písemně? Asi ne, tak smolík, tedy pokud bude majitel nepřístupný jakékoli dohodě. Co se týče podlahy, je bohužel na něm, zda uzná výměnu částečnou.
A propó: jak píšete, předala jsem majiteli byt a on mi řekl, že mi vrátí… To nevěděl při předání bytu? Máte protokol o předání? Je tam toto zmiňováno? Pokud ne, tak má smolíka on.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek