BEAES

Ukončení nájemní smlouvy

Mám dát písemně majiteli bytu, že se chci vystěhovat. Jak to mám napsat, aby bylo odhlášení platné a bylo tam vše, co tam má být. Děkuji.

Nejlepší odpověď
standa

Pokud majitel nebude souhlasit s ukončením nájemní smlouvy DOHODOU k nějakému pro vás výhodnému datu, např. k 31.3.2010, pak budete muset dát výpověď *) a smluvní vztah skončí uplynutím 3 měsíční výpovědní doby.

Text bych volil takovýto:

"Žádám o ukončení nájemní smlouvy, uzavřené mezi A a B dne 00.00.00, a to DOHODOU ke dni 31.3.2010.

Pokud dohodě nebude vyhověno, tak považujte toto oznámení za VÝPOVĚĎ výše zmiňované nájemní smlouvy s tím, že nájemní smlouva bude ukončena uplynutím výpovědní doby uvedené v nájemní smlouvě.

podpis a identifikace vaší osoby"

*) obvykle platí 3 měsíční výpověď, pokud není ve smlouvě sjednána jiná výpovědní lhůta