Avatar uživatele
anonym

Ukládá zákon o silničním provozu cyklistovi povinost jet po cyklistické stezce když v blízkosti vede souběžně silnice?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Cyklista je normální účastník silničního provozu jako každý jiný. Takže proč by nemohl jet po silnici pokud to není rychlostní silnice a dodržuje předpisy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tola

§57 odst.1 je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty,stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty je cyklista povinen jich užít. takže tak

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mj81

Pokud je mi známo, tak ano, nicméně samotného by mě zajímalo, co je ještě souběžná silnice. (Případy, kdy stezka jede se silnicí souběžně a pak náhle zahýbá kamsi do lesa bez možnosti přejet ze stezky na silnici, případně stezka je na opačné straně široké čtyřproudé silnice a na „mojí“ straně není žádná značka, která by na to cyklistu neznalého místních poměrů upozornila.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Pokud na silnici není značka o zákazu cyklistů, tak si myslím, že poi silnici jet může.
Ale jestli je ny silnici provoz, je logičtější jezdiz po stezce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

takto položená otázka je zavádějící a musím odpovědět NE.
Žádný předpis, hlavně zákon 361/2001 toto nestanoví.
Něco jiného by bylo, kdyb byl na vozovce vyznečen jizdní pruh pro cyklisty, popřípadě souběžne na vozovce (nikoliv za příkopem metr, 2,3, 10, 50, 100, metrů!!!!)

tola:
ale to se týká jen když je na vozovce, nikoliv když je někde zřízen.....
proto jsem to necitoval ze zákona, ale z výkladu zákona

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

V Rakousku nás upozornili řidiči velmi slušně, že po silnici ne, že na stezku, která byla hned kousek. Ale tady nevím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek