Smackdown

Učí se ve školách pravdu o islámu, nebo jen balamutí?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… a ona se ve škole někdy učila pravda? … dyť školství je nejvíc poplatné režimu a podle toho to vypadá, když zrovna nestávkujou, tak jsou prázdniny …

Další odpovědi
Drap

Co to je pravda o islámu? Těch pravd o islámu jsem slyšel už několik. Která je ta správná pravda?
V našich školách se neučí ani pravda o ČR.

Muffz

Když nám vládli komunisté, učilo se, že je komunismus nejlepší systém, demokracie je nejstrašnější věc na světě.
Když nám vládne demokracie, učí se, že je demokracie jediným správným systémem, že je komunismus nejstrašnější věc na světě.
Až nám bude vládnout ISIS, bude se učit, jak je ISIS nejlepší věc na světě a vše ostatní je zlo.

To, co se učí, je jen politika. Učivo je popisováno a učeno tak, aby vyhovovalo současnému systému. Při vzpomínce na hodiny dějepisu na střední škole si ani jinak nelze vysvětlit tu kupu polopravd a lží, které nám učitel vtloukal do hlavy o komunismu a celkově minulém režimu.

PS: Ani nevím, že se o Islámu ve školách učí.

Arne1

Nejlepší pravda o islámu je knížečka v češtině, kterou přímo oni vydali. Popisuje se tam vznik islámu, proč je v něm ta a ta vlastnost – název si nepamatuju. Dobré čtení jako historické povídání, čte se to jako dobrodružný román. Ale když se nad tím textem zamyslíš, a případně si to dáš do kontextu s děním ve světě, tak z toho jde hrůza.

led

Čo je to pravda? To, čo prežívame, alebo to, čo hlásajú médiá?
V školách učia to, čo im prikazujú učiť smernice Ministerstva školstva ČR a prípadného zriaďovateľa (v súkromných školách). Ak pozriem na prípad českej učiteľky z roku 2015, ktorá učila o muslimoch inak, ako určovali smernice MŠ ČR a vyvolala tým pomaly, podľa médií, 3.svetovú vojnu a následný zánik sveta, ťažko učiť háklivé témy vlastného rozumu, jedine ak by sa dotyčný učiteľ chcel obetovať v mene Veľkej Pravdy. Verme, že aspoň dané smernice vychádzajú z pravdepodobnej pravdy o súčasnom Isláme.

Emefej

Nedovedu posoudit, ve škole jsem už několik desetiletí nebyl, ale za mých školních let jsme se o islámu neučili nic.

xxx3

to záleží, jak si ty osobně představuješ pravdu. Nicméně dnes je to spíš tak, že se tohle téma ve školách většinou pomíjí, aby si náhodou nějací slušní Češi nestěžovali…

led

Prepáčte malú opravu:
„ťažko učiť háklivé témy vlastného rozumu,“
má byť
„ťažko učiť háklivé témy pomocou vlastného rozumu,“