GRTA

U koho si předplatím co NEJMÉNĚ televizních kanálů (ČT, Nova, Prima)?

Set-top-box nebo internet
Díky

Nejlepší odpověď
elkon

Kanály nemusíš předplácet, základní nabídka je zdarma. Buď máš televizi, která je schopná nabídku přijímat, nebo stačí set-top box. Koncesionářský poplatek je však nutné zaplatit ať jsou programy zdarma, nebo za peníze.

Další odpovědi
Dochy

Mno… je to trochu složitější než píše elkon:
Vlastník přijímače schopného přijímat TV pozemní vysílání musí platit koncesionářský poplatek. Pro domácnosti je to snad 1620, ročně (135 měsíčně) a platí se jen jednou za celou domácnost (bez ohledu na počet přijímačů). Nicnéně pokud už budeš mít ten set-top-box pak k němu pravděpodobně budeš mít televizi schopnou přijímání TV signálu a ten poplatek zkrátka budeš muset platit i když pak využiješ nějaké komerční nabídky pro poskytování TV služeb. Takže, pokud chceš jít nejlevnější cestou a jsi v dosahu TV signálu, tak opravdu nejlevnější budeš mít tu TV přes anténu. V současnosti je v nabídce kolem 20 TV stanic.

aliendrone

Dochy>>> „…budeš mít televizi schopnou přijímání TV signálu…“ :D :D :D
Taxem si představil, kterak si pořizuji/provozuji TELEVIZI, která je NESCHOPNÁ přijímat TV signál. ;) :D

Dochy

Nejsem si jist, zda by se teď TV bez DVB-T2 nedala považovat za netelevizi 😉 ale popravdě vzhledem k našim kocourkovským zákonům a pravidlům bych se moc nedivil, kdyby se za TV považovalo i cokoli co má nipkovův kotouč.